Учасники програми «Ґулівер Конект» |
(RadioSvoboda.Ua) |
Директор «Фелікс Мерітіс» Лінда Боус розповідає, що спочатку проект замислювався як такий, що мав поєднувати культурних працівників Східної Європи з організаціями Заходу, а потім ідею розвинули ширше.
«Гадаю, є дуже важливим залучати культуру до будь-яких проектів співпраці. Що ж до „Ґулівер Конект“, то наступного року цьому проектові буде 10 років. Ми започатковували його як проект співпраці представників зі Сходу з культурними організаціями Заходу, а тепер він є ширшим. Тепер ми говоримо: хай також представники Заходу приїздитимуть на Схід, братимуть участь у фестивалях — і давайте також включати у цей проект Китай, Японію, інші країни… Це те, що мені подобається у „Фелікс Мерітіс“: ми не стоїмо на місці. Робіть щось, розмірковуйте разом із вашими партнерами над тим, що вийшло, продовжуйте працювати з новими ідеями», — каже Лінда Боус.
Творчі здобутки, що їх приніс проект за 10 років, іноді бували відчутними не одразу. Подекуди ідеї, породжені культурним обміном у мережі «Ґулівер Конект», втілюються в життя лише через кілька років.
Добрі можливості, реальна допомога
Леван Хетаґурі |
(RadioSvoboda.Ua) |
Ґенадіє Шонцу |
(RadioSvoboda.Ua) |
Допомога виявилася насамперед психологічною: «До „Ґулівер Конект“ я мав великий досвід менеджменту міжнародних проектів і фестивалів. Але цей проект дав мені змогу побачити себе з іншого боку, з іншої країни. Я запитав себе: чи сам я був би здатний робити те, що побачив в інших організаціях? І я дав собі обіцянку, що зроблю дещо у своїй країні. І я це зробив, коли створив проект „Євроінтеграція через мистецтво“».
Сьогодні «Ґулівер Конект» охоплює широкий спектр мистецьких галузей — театр, візуальні мистецтва, музейну справу, — а його географія поширюється від Португалії до Сибіру. Утім, згідно з планами ініціаторів проекту, це ще далеко не межа.