Доступність посилання

ТОП новини

Президент переніс засідання РНБО, що було заплановане на 18 травня


Зустріч членів Ради національної безпеки і оборони планувалась для обговорення політичної ситуації в державі. Як повідомив секретар РНБО Іван Плющ, засідання відбудеться після формування в робочій групі пакету рішень із подолання політичної кризи. За його словами, це засідання РНБО відбудеться, найімовірніше, наступного тижня. Плющ також заявив про безпідставність будь-яких припущень щодо ухвалення в РНБО якихось рішень, які міститимуть силові елементи врегулювання кризи.


Зустріч членів Ради національної безпеки і оборони планувалась для обговорення політичної ситуації в державі.

Як повідомив секретар РНБО Іван Плющ, засідання відбудеться після формування в робочій групі пакету рішень із подолання політичної кризи.

«Я запропонував Президентові Віктору Ющенкові скликати Раду після того, як робоча група з опрацювання рішень щодо виходу з політичної кризи сформує остаточний пакет своїх пропозицій. Таким чином, під час розгляду одного з пунктів порядку денного — стабілізації ситуації в країні — учасники засідання матимуть на руках конкретику, а не напівфабрикатні уявлення. Це дозволить перевести обговорення в площину якісних рішень, а не безплідних розмов. Голова держави погодився з моїми аргументами», — зазначив Плющ.

Якщо робочій групі потрібно буквально години для продуктивного завершення роботи, варто дати таку можливість і не квапити її, підганяючи під дату і час, сказав він.

«Зрештою, нам необхідно вийти на кінцеві погодження, тому поспішність може зіграти злий жарт», — вважає Плющ.

За його словами, це засідання РНБО відбудеться, найімовірніше, наступного тижня.

Плющ також заявив про безпідставність будь-яких припущень щодо ухвалення в РНБО якихось рішень, які міститимуть силові елементи врегулювання кризи.

«Президент неодноразово наголошував на неприпустимості виходу бодай на крок за межі конституційних приписів. Інша річ, що декому з політиків дуже хочеться, щоб РНБО прийняла якесь сумнівне рішення, щоб вдалися до силового сценарію. Тоді ж можна буде кричати на кожному кроці про правове свавілля і утиски, знову апелювати до Папи Римського! Запевняю всіх: нічого подібного не буде, РНБО як конституційний колегіальний орган діятиме виключно за Основним Законом», — наголосив він.

Водночас Іван Плющ висловив упевненість, що на черговому засіданні РНБО вдасться відпрацювати чіткий алгоритм дій, втілення якого дасть відповіді на важливі для суспільства та країни питання.

«Думаю, що існуючі на сьогодні білі плями в політичних переговорах будуть закриті», — резюмував секретар РНБО.

Робоча група, яка вже два тижні напрацьовує нормативно-правову базу для проведення в Україні позачергових виборів до парламенту, досі не дійшла компромісу.

Раніше Президент та Прем’єр-міністр домовилися про проведення дострокових виборів Верховної Ради. Вони створили робочу групу з представників обох сторін, яка має узгодити необхідні документи для проведення виборів.

Матеріали до теми:

• РНБО: сила, чи компроміс? • Робочій групі дали додатковий час • Коаліція проти голосування пакетом законопроектів щодо дострокових виборів і пропонує Президентові новий «круглий стіл» • «Наша Україна» пропонує внести в угоду про створення мегаблоку заборону на блокування з Партією регіонів, соціалістами та комуністами • Компартія відкликала свій підпис під Універсалом національної єдності • Таємниці закритих списків: як наблизити виборця до депутата? (Прямий ефір. Гості: Володимир Зубанов (ПР) та лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун)
XS
SM
MD
LG