Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську відбулося «Поховання українського правосуддя»


Ярослав Гребенюк Луганськ, 21 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Луганську біля Кам’янобрідського районного суду, який 17 травня поновив на посаді трьох суддів Конституційного Суду, відбулася акція «Поховання правосуддя в Україні». До правосуддя навіть поклали вінок.

У Луганську знов залунало: «Разом нас багато!»
(RadioSvoboda.Ua)
«Разом нас багато, нас не подолати», – скандували біля будівлі Кам’янобрідського районного суду. Мітинг проходив під гаслами: «Луганці вимагають чесної судової влади», «Донбас проти корупції суддів», «Депутат Єфремов – сором Луганщини».

Олена Бережна: «Порушені норми українського судочинства!»
(RadioSvoboda.Ua)
Каже юрист Олена Бережна, голова Луганської обласної організації Партії захисників Вітчизни: «Рішення ухвалене у Кам’янобрідському суді міста Луганська з порушенням статті 19 Кодексу про адміністративне судочинство. Бо ж ця норма передбачає, що всі нормативно-правові акти Президента розглядаються у Києві окружним адміністративним судом, функції якого виконує Печерський районний суд. Крім того, позивач – нардеп Олександр Єфремов – порушив територіальність: оскільки він не прописаний і не проживає на території даного району», – каже Олена Бережна.

В акції взяли участь представники Коаліції демократичних сил Луганщини, зокрема, «Народного Союзу «Наша Україна», БЮТ, партії «ПОРА», партії Захисників Вітчизни, НРУ, Української народної партії, «Собору» тощо.

Учасники акції прийшли до суду з лопатою, жалобною урною з попелом та з поховальним вінком. На чорній стрічці вони написали: «Правосуддю в Україні».

"Районний суд просто спалив маленьку, але частку українського правосуддя"

Володимир Ширяєв: «Кам''янобрідський районний суд просто спалив частку українського правосуддя»
(RadioSvoboda.Ua)
Говорить Володимир Ширяєв, член Української народної партії: «Своїм рішенням про поновлення трьох суддів Конституційного Суду Кам’янобрідський районний суд просто спалив маленьку, але частку українського правосуддя. Ми зібрали той попіл і сьогодні біля входу в Кам’янобрідський районний суд поховали урночку з попелом маленької частки українського правосуддя», – говорить Володимир Ширяєв.

Вінок на могилі правосуддя
(RadioSvoboda.Ua)
Учасники акції ухвалили звернення до Президента України Віктора Ющенка, у якому вимагають звільнити з посади Генпрокурора Святослава Піскуна та суддю Кам’янобрідського суду Андрія Паринова, який ухвалив рішення про поновлення на посаді суддів Конституційного Суду.

Вхід до суду охороняли міліціонери із батальйону «Грифон». Журналісти намагались увійти до суду по коментарі офіційних осіб, але продертись через кордон не вдалося нікому. Каже виконувач обов’язків командира батальйону «Грифон» майор міліції Дмитро Топко: «Ми здійснюємо сюди вхід за перепустками. Просто увійти сюди ви маєте право – будь ласка. Але знімати та брати інтерв’ю у співробітників суду ви можете тільки з дозволу голови суду. Голова суду наразі в лікарні, його обов’язки виконує заступник, зараз він вийде до вас, і тоді з’ясує всі питання», – каже майор Дмитро Топко.

Попри свої слова, міліціонер не дозволив «просто увійти» нікому. Заступника голови преса очікувала майже годину, але він так і не вийшов. Як повідомили Радіо Свобода, суддя Парінов також перебуває на лікарняному.
XS
SM
MD
LG