Доступність посилання

ТОП новини

Янукович та Ющенко знову сядуть за стіл


Тетяна Ярмощук Київ, 23 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Зустріч Президента Ющенка з Прем’єром Януковичем та засідання робочої групи із подолання системної кризи. Так зранку виглядає найважливіше у сьогоднішньому політичному дні. Але чи дасть він відповіді на довгоочікувані питання?

Опозиція заявляє, що вчорашні відвідини засідання робочої групи були для них останніми. Бютівець Йосип Вінський заявив: “Всі документи для того, щоб провести дострокові вибори, робоча група напрацювала. Закон про вибори ми відпрацювали, питання фінансування ми відпрацювали, постанова в загальному, яка дає можливість це робити, відпрацьована. Все інше не має значення для проведення виборчої кампанії дострокової”.

А от лідер комуністів Петро Симоненко каже, що сьогодні робоча група має внести певні пропозиції щодо вирішення нагальних питань. На переконання пана Симоненка, немає сенсу обговорювати дату виборів, без внесення змін до законодавства.

Президент обіцяє, що дату волевиявлення оголосить вже цього тижня. Тим часом серед регіоналів лунають заяви, що переговори завершаться не раніше, як за два тижні. Володимир Сівкович вважає: “Законопроекти з’являться не раніше, ніж через два тижні у Верховній Раді. Ухвалюватися вони будуть до нашої відпустки, до кінця липня. Потім місяць перерви, а потім вибори. Жовтень, вересень, серпень – три місяці на вибори. І місяць на конституційні терміни для виборів. З 1 серпня почнеться термін”.

Експерт Артем Біденко називає нинішні заяви політиків грою на випередження: “Одні кажуть, ми вже все зробили, а інші просто цього не знають. Інші кажуть, ми нічого не зробили, нам ще працювати та працювати. А хтось третій, маючи свою мету, каже, що перемови зірвані і немає чого з цими помаранчевими спілкуватися. Але все це елемент торгів і насправді вибори будуть. Швидше за все, вже у вересні. На сьогоднішній день почалася вже не гра за інтереси народу, а гра за приватні інтереси великих структур”.

З моменту підписання першого Указу Президента про розпуск Верховної Ради минуло більше семи тижнів.
XS
SM
MD
LG