Доступність посилання

ТОП новини

Словаччина запроваджує для українців нові правила перетину кордону


Надія Петрів Ужгород, 1 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Нові правила перетину українсько-словацького кордону набувають чинності від 1 червня. Словацька Республіка вимогливіше стежитиме за візами, особливо транзитними. Офіційна Братислава пояснює це вимогами Кодексу шенгенських кордонів. Мешканці Закарпаття, яких у першу чергу торкнеться нововведення, невдоволені.

Про зміни правил перетину українсько-словацького кордону вже традиційно повідомляють закарпатців місцеві прикордонники. Якось так склалося, що консульські установи оприлюднюють подібну інформацію не дуже охоче. І це при тому, що трохи не всі закарпатці мають родичів у найближчих зарубіжних країнах і, природно, дуже чутливі до нововведень у перетині кордонів.

42-річна мешканка Ужгорода Поліна почула про нові правила в новинах місцевого телебачення. Каже, ця інформація її засмутила, бо відтепер до родичів у Польщі доведеться їздити рідше: «У мене є родина в Польщі, і, хоч і не часто, але все ж таки ми до них їздили через Словаччину. Це було дуже зручно. Тепер треба буде робити візи, а це зайві кошти. Я вважаю, що зараз, коли весь світ кордони відкриває, ми знову опиняємося за залізною завісою».

Словацькі поліцейські контролюватимуть дотримання нових вимог

За новими правилами, громадяни з візами країн-членів Євросоюзу, скажімо, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії або Швейцарії, не зможуть перебувати на території Словаччини без словацької візи. Відтепер і українці, які отримали візи, наприклад, Угорщини, зможуть перетнути кордон Словаччини лише у разі транзиту до Угорщини. Перетинаючи Словаччину, їм ставитимуть у паспорті помітку „транзит”. Поліцейські перевірятимуть дотримання цих вимог.

Порушення вимог транзиту через територію Словаччини тягне за собою штраф, повторне порушення — адміністративне видворення. Начальник Чопського прикордонного загону Михайло Хобта каже, такі умови аж ніяк не є свідченням жорсткішого ставлення до українців, це звичайні речі.

Михайло Хобта: «Словаччина приєднується до кодексу шенгенських кордонів. Цей кодекс передбачає транзитний перетин країни при наявності візи країни Шенгенської угоди. Тобто, певний термін вони можуть їхати цією країною, але зобов’язані покинути її в напрямку тієї, віза якої у них є».

Кому не потрібно оформляти транзитної візи?

У нових правилах йдеться і про умови, за яких громадянин третьої країни звільняється від обов’язку мати візу при в’їзді на територію Словаччини з метою транзитного проїзду. Про це розповіла керівник відділу інформаційної політики Закарпатської облдержадміністрації Наталія Мигалина: «Без словацької візи на територію Словацької Республіки зможуть в’їжджати громадяни третьої країни, якщо вони представляють дійсний паспорт для поїздок за кордон, в якому буде оформлено: або окрему Шенгенську візу, короткочасну чи транзитну; довготривалу візу або національну, що видана країною-членом Євросоюзу, яка в повному обсязі дотримується Шенгенського кодексу; також ті громадяни, які мають дозвіл на проживання, виданий країною-членом Євросоюзу, яка в повному обсязі дотримується Шенгенського кодексу».

До речі, українцям варто знати й такий нюанс: при транзитному перетині Словаччини іноземці повинні мати при собі кошти на покриття видатків, пов’язаних із перебуванням у цій країні – з розрахунку 50 євро на добу. Наявність грошей перевірятимуть словацькі прикордонники. Якщо ви вирушаєте, приміром, до Угорщини й маєте бажання на тиждень зупинитися в Братиславі, а у вашому гаманці лише 100 євро, поліцейський скоротить вам перебування в Словаччині до двох днів.
XS
SM
MD
LG