Доступність посилання

ТОП новини

Президент США Джордж Буш прибув до Праги, де його чекали з нечисленними протестами


У чеській столиці Джордж Буш візьме участь, зокрема, в обговоренні можливого розташування радара американської системи протиракетної оборони на території цієї країни. Понад тисячу осіб протестували напередодні в понеділок у Празі проти приїзду до Чехії Президента США і проти планів розташувати в країні радар американської ПРО.

У чеській столиці Джордж Буш візьме участь, зокрема, в обговоренні можливого розташування радара американської системи протиракетної оборони на території цієї країни.

Ця тема має бути однією з головних у вівторкових переговорах Джорджа Буша з чеськими політичними лідерами.

Президент США також виступить у вівторок у Празі на конференції, присвяченій проблемам безпеки і демократії в Європі.

Відтак із Праги розпочинається тижневе турне Джорджа Буша до низки країн Європи. У вівторок він вирушає до Німеччини на саміт Групи Восьми.

Понад тисячу осіб протестували напередодні в понеділок у Празі проти приїзду до Чехії Президента США і проти планів розташувати в країні радар американської ПРО.

Демонстрацію влаштувала громадська ініціатива «Ні — базам». Акція розпочалась із театралізованої вистави, яка мала зобразити «суд над Джорджем Бушем після перемоги анархістської революції».

До демонстрантів приєдналась і сотня учасників іншого протесту, який коротко провели перед посольством США комуністи.

Акція протесту відбулася спокійно. Після її закінчення близько ста анархістів намагалися прорватися до перекритої зони навколо резиденції Президента Чехії, де прийматимуть американського керівника, але поліція відкинула їх. Пізніше цю ж групу анархістів поліція не допустила до резиденції посла США в Празі.
XS
SM
MD
LG