Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Європарламенту висловився за перспективу членства в ЄС для України


Наталія Вікуліна Брюссель, 5 червня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Україна повинна мати перспективу вступити в майбутньому до Євросоюзу. Про це йдеться в резолюції, за яку у вівторок проголосували члени Комітету Європарламенту у закордонних справах. Резолюція також закликає українських лідерів дотримуватися верховенства права, боротися з корупцією, проводити реформи.


Для підтримки в суспільстві реформ дуже важливо показати перспективу, тому євродепутати вважають, що Київ і Брюссель мають завдяки переговорам укласти угоду про асоціацію, яка дозволить Україні поглибити інтеграцію з Євросоюзом і підготуватися до наступних кроків, які мають у далекій перспективі призвести до членства України в ЄС. До цього закликають у резолюції члени Комітету Європарламенту у закордонних справах.

Міхал Камінський
Автор доповіді по Україні, польський євродепутат Міхал Камінський спочатку дуже побоювався, що останні політичні події в Україні негативно вплинуть на позицію членів Європарламенту. Однак йому вдалося переконати своїх колег, що Київ все одно перебуває на правильному шляху, і тепер в офіційному документі Європарламенту йде мова про перспективу України стати членом ЄС.

Міхал Камінський : «Я думаю, це великий успіх всіх друзів України у цьому парламенті і всіх людей, які хочуть бачити Україну важливим членом Євросоюзу в майбутньому».

Євросоюз закликає Київ до подальших реформ та демократичних змін

У резолюції євродепутати також закликають політичне керівництво України впроваджувати реформи, дотримуватися зобов''язань в галузі свободи, демократії, верховенства права і прав людини, посилити боротьбу з корупцією, провести адміністративну реформу.

Європарламентарі закликають збільшити фінансову допомогу Україні, яка поки що є доволі скромною, і заохочують Київ більш ефективно брати участь у європейських проектах. Члени Комітету Європарламенту у закордонних справах наголошують, наскільки важливою є співпраця ЄС із країнами Чорного моря, де Україна має відіграти надзвичайно важливу роль.

Євродепутати закликають українську владу краще забезпечувати право жінок на рівноправ''я та свободу від дискримінації. Парламентарі також висловили занепокоєння фактами, що міліція проявляє жорстокість і застосовує тортури, щоб отримати зізнання від затриманих осіб.

Європарламентарі вважають, що Україна має брати активнішу роль у спільній зовнішній політиці і політиці безпеки Євросоюзу, і наголошують на важливості Києва у вирішенні конфлікту у Придністров''ї.

Євродепутати підтримали створення ринкової економіки в Україні і зауважили, що для залучення іноземних інвестицій країна повинна забезпечити стабільний і передбачуваний інвестиційний клімат. Члени Комітету Європарламенту у закордонних справах привітали кроки України в боротьбі проти такого явища, як рейдерство і закликали український уряд запобігти загрозі нелегальної купівлі і захоплення підприємств.

Європарламентарі закликають Раду ЄС розробити конкретний план, як створити зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Депутати також нагадують про важливість України для енергетичної безпеки Європи і кажуть, що український енергосектор має повністю відповідати принципам ринкової економіки і прозорості, особливо щодо цін, доступу до мереж і ефективності.

«Україна зараз ближче до ЄС – і не на один міліметр...»

Резолюцію по Україні Комітету у закордонних справах депутати Європарламенту розглянуть на пленарній сесії в липні. Але і після ухвалення резолюції в комітеті можна сказати, що Київ трохи наблизився до Євросоюзу.

Міхал Камінський: «Гадаю, що Україна зараз ближче до ЄС – і не на один міліметр, а на один великий крок. Однак попереду дуже довгий шлях, і ми маємо це враховувати. Але з іншого боку, ми зробили дуже важливий крок. Я щойно повернувся з Китаю, де люди кажуть, що навіть поїздка довжиною мільйон кілометрів починається з першого кроку. І сьогодні ми зробили дуже важливий крок вперед».

Матеріали до теми:

• Що має і чого не має робити Україна на шляху до Європи — думки експертів • Лобіювання Варшавою вступу України до ЄС – корисне і Україні, і Польщі, і Євросоюзові, вважають експерти • Робота над новою угодою між Україною та Євросоюзом • Західний дослідник пропонує надати Україні статус спостерігача в Європарламенті • «Двері ЄС мають бути відчиненими перед Україною» – керівник МЗС Швеції • Кілька євродепутатів виступили за перспективу членства в ЄС для України
XS
SM
MD
LG