Доступність посилання

ТОП новини

Буш спокійно відреагував на альтернативний план Путіна


Президент США знову закликав Росію спокійно реагувати на плани Вашингтона стосовно розбудови системи ПРО.

Німеччина -- Президент США Джордж Буш та Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі у Гайліґендаммі, 7 червня 2007 р.
(TASS)
Президент США знову закликав Росію спокійно реагувати на плани Вашингтона стосовно розбудови системи ПРО.

Про це Джордж Буш заявив у четвер в німецькому курортному містечку Гайліґендамм, де відбувається саміт «Групи Восьми».

Він зустрівся зі своїм російським колегою Владіміром Путіним для обговорення двосторонніх проблем. Зустріч була закритою для преси.

Після зустрічі російський президент повідомив, що запропонував своєму американському колезі альтернативний план: спільно використовувати радіолокаційну систему в Азербайджані.

За словами Путіна, Азербайджан не буде проти цього заперечувати: «Я тільки вчора розмовляв з цього питання з президентом Азербайджану, діючі угоди з Азербайджаном дозволяють нам це зробити, а президент Азербайджану наголосив, що він буде тільки радий, якщо його країна зможе зробити свій внесок у справу забезпечення глобальної безпеки».

Джордж Буш, зі свого боку, повідомив: «Унаслідок обговорення ми обидва погодилися вести стратегічний діалог, мати можливість обмінюватися думками й занепокоєностями між нашими міністерствами закордонних справ і оборони, між військовими. Це буде серія серйозних обговорень. Це серйозне питання, і ми хочемо бути впевнені, що дуже чітко розуміємо позиції одне одного. Унаслідок цих розмов, сподіваюся, настане краще розуміння використаних технологій і можливостей для співпраці».

Президент США також зазначив, що для двох таких великих світових держав як Сполучені Штати та Росія краще працювати спільно, ніж створювати напруження.

Джордж Буш вже тривалий час намагається переконати офіційну Москву, що система протиракетної оборони не буде спрямована проти Росії, а покликана служити захистом від таких країн, як Іран та Північна Корея.

Американський лідер на початку саміту «Групи Восьми» вже вкотре запросив представників російського уряду й військових відвідати США й особисто ознайомитися з американськими планами, ба й навіть взяти участь у розброці цієї протиракетної системи.

Напередодні Владімір Путін пригрозив перенацілити російські ракети на європейські об’єкти у відповідь на наміри офіційного Вашингтона розмістити в Східній Європі елементи системи ПРО.

Після цього деякі політики, зокрема президенти Естонії й Литви, поставили під сумнів доцільність подальшого входження Росії до «Групи Восьми» – індустріально найрозвинутіших країн світу.

*********************************************** На саміті «Групи Восьми» у четвер досягли компромісу, що дозволить значно зменшити викиди «парникових газів» в атмосферу.

Про це повідомила канцлер Німеччини Анґела Меркель. За її словами, цієї домовленості вдалося досягти після довгих переговорів і консультацій. Кінцева мета – скорочення вдвічі викидів парникових газів до 2050 року. А на нову угоду, яка прийде на заміну Кіотського протоколу, можна розраховувати уже в 2009 році, повідомила Анґела Меркель.

Окрім проблеми глобального потепління лідери «вісімки» обговорюють статус Косова та іранську ядерну програму.

Окрім того, учасники саміту погодились, що боротьба з корупцією є одним із найважливіших питань, котрі також необхідно вирішувати, координуючи зусилля між офісом ООН, що займається боротьбою зі злочинністю і наркотрафіком, Інтерполом та міжнародними установами.

Саміт «Групи Восьми» працюватиме і в п’ятницю.

Тим часом, поблизу міста Гайліґендамм тривають протести антиглобалістів. Поліція заарештувала близько 300 осіб.

Матеріали до теми:

• Cаміт «Групи Восьми» розпочався у середу в німецькому курортному місті Гайліґендамм • У Німеччині розпочався саміт «Групи Восьми» • Насильство, залякування – що стоїть за агресивністю Росії? • Польська преса: Владiмір Путін прив’язаний до влади і погрожує Європі ядерною війною • Висловлювання Президента Росії, що Москва готова перенацілити свої ракети на Європу в разі розташування там американської системи ПРО, викликають «жаль» у НАТО • Посол США в НАТО: Росіянам не варто було б створювати свої ракети, а спільно з нами будувати ПРО
XS
SM
MD
LG