Доступність посилання

ТОП новини

Довчитися нема де – забудовники руйнують училище


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 13 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Завершення навчального року для 250 студентів Дніпропетровського училища культури опинилося під загрозою. Днями приватна фірма-забудовник зруйнувала один із корпусів цього закладу в центрі міста. Крім того, під час проведення робіт училищу обірвали електродріт та пошкодили систему водопостачання. Керівництво навчального закладу домоглося пояснень від сусідів-забудовників тільки після візиту високопосадовців області та міста.

«Ви відчиніть двері і передайте, що тут Куліченко. Відчиніть двері! Ми стояти під парканом не будемо!» – кілька хвилин таких переговорів із охороною за високим парканом, і міського голову Івана Куліченка разом із головою облдержадміністрації впускають на територію новобудови. Там, як виглядає, кипить робота — працюють підйомні крани. Від корпусу училища культури лишились тільки напівзруйновані стіни та дах, що от-от впаде.

Директор училища В’ячеслав Рижов каже, що реконструкція кварталу, де розташовані обидва корпуси навчального закладу, розпочалася два місяці тому. Забудовники попередили, що знесуть споруду на вулиці Виконкомівській, половина якої належить училищу, однак не показали жодних дозвільних документів. Цими вихідними ближче до корпусів поставили огорожу, а ввечері двома екскаваторами почали руйнувати стіни.

В’ячеслав Рижов: «Увечері, коли я під’їздив додому, викладач подзвонив мені на мобільний і сказав, що два екскаватори починають руйнувати споруду. Я повернувся, повідомив в облдержадміністрацію. Тут уже були представники правоохоронних органів, однак двоє людей, які зруйнували будівлю, зникли у невідомому напрямку».

Крайнім зробили підлеглого, якого відразу звільнили...

Фірма-забудовник не почуває себе винною за скоєне. Володимир Єрмолаєв, який назвався одним із засновників будівельної компанії «Аста», що веде роботи, запевняє — в компанії нічого не знали про руйнування корпусу, це нібито самочинно зробив один із підлеглих, і його вже покарали: «Ну людина, яка почала все це ламати, нині звільнена у нас — співробітник, який самовільно…».

Міський голова Іван Куліченко таким поясненням віри не йме. За його словами, перший поверх зруйнованої будівлі перебував у приватній власності, однак другий — належав училищу, що є обласним комунальним закладом, відтак забудовники не мали права займати чуже.

Іван Куліченко: «Те, що почалося сьогодні, це, безперечно, кримінальщина. Вони не мали права залізти в чужу власність, не вирішивши питання переведення дітей в інше приміщення».

«Він уже вирішив, що володіє всім — і фізично, і морально...»

Нині цією справою опікуються правоохоронці, вони мають встановити суми збитків і назвати винних. Спеціальну комісію з розслідування справи створили також із фахівців облдержадміністрації та облради. Однак голова Дніпропетровської обласної держадміністрації Надія Дєєва схильна дивитись на проблему ширше — каже, незаконні забудовники поводяться зухвало, бо почуваються господарями в місті, кілька будівельних компаній майже повністю монополізували цю сферу.

Надія Дєєва: «Куди не глянь — це все приміщення, які будуються одним власником. Тому він так себе й веде. Він уже вирішив, що володіє всім — і фізично, і морально. Порушили всі правила проведення будівельних робіт, вже не говорячи про підстави такого зухвалого руйнування будівлі, якої б власності вона не була».

Облдержадміністрація розпочала рейди-перевірки усіх сигналів про незаконну забудову. Найбільше уваги приділятимуть «порядкуванню» будівельників у центрі Дніпропетровська та на узбережжях річок, до яких забудовники теж мають великий інтерес.
XS
SM
MD
LG