Доступність посилання

ТОП новини

«Громадянська війна між палестинцями» - куди вона веде?


Людмила Ваннек Прага, 15 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Криваві події останніх днів у Смузі Газа вже отримали неофіційну назву «громадянська війна між палестинцями». Бойовики двох палестинських організацій (Хамасу та Фатху) воюють за контроль над територією, залишаючи вбитих і розправляючись із пораненими.

На вулицях Гази – насильство і постріли. Бойовики-ісламісти виганяють людей з будинків, затримують активістів «Фатху» та тих, хто їх підтримує. Кількість загиблих за останні шість днів сягнула майже ста осіб, десятки поранені.

Як розповідає кореспондент Радіо Свобода, сцени братовбивчих боїв відзначаються небаченою жорстокістю: вже поранених бойовиків «Фатху», яких оперують у лікарні, ісламісти «Хамасу» добивають прямо там же, на операційному столі.

Набіль абу Рдейна – радник Президента Палестинської адміністрації, заявив у четвер: «Те, що відбувається в Газі, абсолютно неприпустимо. У нападників немає права обстрілювати інститути влади, палестинські війська. Те, що відбувається, це злочини, і вони мають бути зупинені».

Деякі оглядачі бачать у цих подіях руку Ірану

Басем Ейд, голова групи моніторингу прав людини каже, що більшість убитих належать до Фатху, а не до Хамасу: «Це означає, що хамасівці мають кращий вишкіл. Виглядає, на те, що за операцією Хамасу стоїть іранська зброя. І цілком упевнений у зв’язку з Іраном. Тому Хамас стає жорстокішим, ніж інший палестинський політичний рух».

Увечері у четвер президент Палестинської адміністрації оголосив надзвичайний стан і розпустив уряд, де більшість мав «Хамас».

Раніще того ж дня це ісламістське угруповання оголосило, що повністю контролює територію. Вони захопили головний штаб палестинських сил безпеки, які підпорядковані рухові «Фатх». В ефірі радіо «Хамас» представник їхньої міліції назвав те, що відбувається, «Другим звільненням Гази і ерою ісламського правосуддя та справедливості».

Якщо «Хамас» утримає свій контроль над смугою Газа, то тоді, кажуть оглядачі, на палестинських теренах з’являться (де-факто) дві палестинські держави: ісламістська — у Газі та світська — на західному березі річки Йордан.
XS
SM
MD
LG