Доступність посилання

ТОП новини

До 200-річчя польського композитора Фридеріка Шопена


Єва Поштар Варшава, 15 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - У п''ятницю після тривалого ремонту перед шанувальниками класичної музики знову відчиняє двері садиба в місцевості Желязова Воля, де народився відомий польський композитор Фридерік Шопен. Завершення ремонту є першим етапом підготовки до відзначення у 2010 році 200-тої річниці від дня його народження.

Фридерік Шопен, портрет Делакруа
(RadioSvoboda.Ua)
Желязова Воля: тут народився Фридерік Шопен
(RadioSvoboda.Ua)
Бути у Варшаві і не надихатись атмосферою, в якій виростав Фридерік Шопен, це просто неможливо. Тому туристи з усього світу в першу чергу відвідують варшавський парк Лазенки, де біля пам''ятника Шопену влітку звучать його композиції у виконанні відомих музикантів. Шанувальникам класичної музики слід ще відвідати садибу Шопенів — місцевість Желязова Воля, що неподалік Варшави. Тут у п''ятницю після тривалого ремонту знову відкрили садибу, де народився Фридерік Шопен.

До річниці композитора польський уряд планує відновити та розбудувати усі місця у Польщі, де жив Шопен. У першу чергу, цей проект стосується Желязової Волі та Варшави.

Шопен – одна із візитних карток Польщі

Директор Національного інституту Шопена Гжегож Міхальський каже, що місця Шопена у Варшаві відвідує все більше і більше людей. До ювілею при садибі має ще бути збудований інформаційний корпус та концертний зал, а в Желязовій Волі невдовзі буде відновлено колишній вигляд присадибного парку.

Місцевість Желазова Воля відома в першу чергу концертами класичної музики, які відбуваються там кожної суботи та неділі.

1 березня 2010 року— це день 200-річного ювілею Фридеріка Шопена. Основні заходи відбуватимуться у Варшаві. До цього часу має завершитись ремонт колишнього замку графів Острозьких, де розташований центральний музей Шопена. Неподалік зведуть бібліотеку з безцінним нотним фондом музики великого композитора. На кошти держави до 2010 року запрацює польська школа молодих майстрів - виконавців творів Фридеріка Шопена.
XS
SM
MD
LG