Як повідомив напередодні Радіо Свобода речник міністерства закордонних справ Андрій Дещиця, в МЗС сподіваються, що голови держав, а перед тим міністри закордонних справ і національні координатори ГУАМ, погодять спільні підходи до функціонування цієї організації саме як організації, а не як ініціативи, а також щодо наповнення цієї організації конкретними економічними проектами, а не лише деклараціями політичного характеру, як це було на початкових етапах створення ГУАМ: «Ми хочемо перейти до наповнення діяльності цієї організації економічним змістом».
Серед проектів, які розглядають учасники саміту, — будівництво залізниць Баку — Тбілісі — Поті та Ахакалакі — Тбілісі — Баку на Кавказі і енергетичні проекти з транспортування каспійської нафти через Чорне море до Європи.
Зокрема, на зустрічі в понеділок Президентів України і Азербайджану Віктор Ющенко та Ільгам Алієв обговорили, серед іншого, питання запуску нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк.
Тему перспектив запуску нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк і формування спільного простору для транзиту енергоносіїв учасники саміту обговорили і з Президентом Польщі Лехом Качиньським.
Зацікавленість у транспортному коридорі Азія — Європа висловила і Японія.
А США заявили про підтримку територіальної цілісності країн ГУАМ і розвитку цієї організації.
Крім керівників країн ГУАМ, у заходах саміту беруть участь Президенти Литви, Польщі і Румунії, віце-президент Болгарії і представники низки інших держав і міжнародних організацій.