Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні — другий день роботи саміту Організації за демократію та економічний розвиток — ГУАМ


У Баку Президенти України, Грузії, Азербайджану та Прем’єр-міністр Молдови розглядають створення спільних економічних проектів. У перебігу саміту відбулися також засідання у форматі ГУАМ — Польща, ГУАМ — США та ГУАМ — Японія. Крім керівників країн ГУАМ, у заходах саміту беруть участь Президенти Литви, Польщі і Румунії, віце-президент Болгарії і представники низки інших держав і міжнародних організацій.


У Баку Президенти України, Грузії, Азербайджану та Прем’єр-міністр Молдови розглядають створення спільних економічних проектів.

Як повідомив напередодні Радіо Свобода речник міністерства закордонних справ Андрій Дещиця, в МЗС сподіваються, що голови держав, а перед тим міністри закордонних справ і національні координатори ГУАМ, погодять спільні підходи до функціонування цієї організації саме як організації, а не як ініціативи, а також щодо наповнення цієї організації конкретними економічними проектами, а не лише деклараціями політичного характеру, як це було на початкових етапах створення ГУАМ: «Ми хочемо перейти до наповнення діяльності цієї організації економічним змістом».

Серед проектів, які розглядають учасники саміту, — будівництво залізниць Баку — Тбілісі — Поті та Ахакалакі — Тбілісі — Баку на Кавказі і енергетичні проекти з транспортування каспійської нафти через Чорне море до Європи.

Зокрема, на зустрічі в понеділок Президентів України і Азербайджану Віктор Ющенко та Ільгам Алієв обговорили, серед іншого, питання запуску нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк.


У перебігу саміту відбулися також засідання у форматі ГУАМ — Польща, ГУАМ — США та ГУАМ — Японія.

Тему перспектив запуску нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк і формування спільного простору для транзиту енергоносіїв учасники саміту обговорили і з Президентом Польщі Лехом Качиньським.

Зацікавленість у транспортному коридорі Азія — Європа висловила і Японія.

А США заявили про підтримку територіальної цілісності країн ГУАМ і розвитку цієї організації.

Крім керівників країн ГУАМ, у заходах саміту беруть участь Президенти Литви, Польщі і Румунії, віце-президент Болгарії і представники низки інших держав і міжнародних організацій.
XS
SM
MD
LG