Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді вдвічі збільшили квартплату


Надія Петрів Ужгород, 21 червня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні виконком Ужгородської міської ради ухвалив рішення, згідно з яким в місті удвічі підвищили вартість квартплати. Міська влада каже, для подорожчання є об’єктивні причини й обіцяє за зібрані гроші справді навести лад у будинках.

За один метр загальної житлової площі ужгородці досі платили 32 копійки в будинках, які не обладнані ліфтами, у будинках з ліфтами по 35 копійок.

Ужгородський виконавчий стверджує, що тарифи на квартплату не переглядалися з 2005 року. Крім того, для подорожчання є цілком об’єктивні причини. Речник Ужгородської міської ради Олег Подебрій каже, що основний момент, який вимусив підвищення квартплати, це підняття заробітної плати працівників житлово-ремонтних експлуатаційних організацій.

Більше грошей = більше послуг?

Міська влада каже, за ті гроші, які досі збирали житлово-експлуатаційні організації, не вдавалося зробити майже нічого. Крім того, ужгородці за квартплату винні місту 329 тисяч гривень. Якщо ж тарифи підвищаться, і якщо люди платитимуть, то за ці гроші обіцяють зробити чимало. Олег Подебрій каже, що крім прибирання прибудинкової території, підвалів, технічних поверхів, покрівель, вищі тарифи також дадуть технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, тепло та водопостачання. Крім того, кожні десять років ремонтуватимуть дахи, кожні 5 — під’їзди.

Однак самі мешканці Ужгорода доволі скептично ставляться до обіцянок міської влади. Вони переконані, навіть якщо платитимуть, все одно будинки ніхто не буде ремонтувати.

Відгуки ужгородців на нові тарифи:

  • Черговий сюрприз від влади. Що тут скажеш? Напевно намагаються на нас, на людях, якимось чином збільшити свої прибутки. Для мене, скажімо, не проблема, я готова платити, але я не бачу реально, щоб ці гроші йшли в житлово-комунальний сектор. Я б поставилася позитивно до підвищення квартплати, якби я мала чіткий прейскурант послуг, які надає той ЖЕК, і гарантію того, що ці послуги будуть виконані за цю плату.


Олег Подебрій каже, міська влада контролюватиме збір коштів за квартплату по кожному окремому будинку. Списки неплатників публікуватимуть у газетах. А вже за перші зібрані гроші за новими тарифами планують встановити на всіх будинках нові номерні знаки та таблички з назвами вулиць.
XS
SM
MD
LG