Доступність посилання

ТОП новини

Естонія хоче в космос


Людмила Пилип Рига, 21 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua). Естонія першою з Балтійських країн уклала рамкову угоду з Європейським космічним агентством. Угода передбачає набуття через п’ять років асоційованого, а в 2017 році повноправного членства країни в організації, яка об’єднує 17 європейських держав. На думку фахівців, для Естонії це означає розвиток технологій та підприємства.

Укладена угода з Європейським космічним агентством дозволить естонським вченим та підприємствам брати участь у проектах з оволодіння космосу та розвитку космічної промисловості, що для невеликої Балтійської країни є вигідним та престижним.

У рамках космічних програм за участю естонських вчених та фірм вже розроблені декілька унікальних пристроїв. Директор з міжнародних відносин Європейського космічного агентства Рене Остерлінг каже, що естонські фірми беруть участь у будівництві деяких деталей 35-метрових антен, одна з яких встановлена на телескопі в Австралії.

Космос — це майбутнє

Естонія – високотехнологічна країна. Експерти зазначають, що в подальшому співпрацювати з агентством може Тартуська обсерваторія, а також підприємства «Вертекс», «Регіо» та «Кібернетика», які розроблятимуть програмне забезпечення для космосу.

Космічна співпраця — це майбутнє Естонії, переконана спікер Парламенту Естонії, завідувачка групи естонської космічної політики Ене Ергма. За словами естонського спікера, інтерес для держави представляють теми, пов’язані не тільки з інформаційною технологію, біотехнологію, але й з навігацією та супутниковим зв’язком.

«Естонія — це зовнішній кордон Євросоюзу. Спостереження за кордоном також відбуватиметься через космос. Є великі можливості у використанні космосу, зокрема у спостереженні за морем - Фінською затокою. За тим, який стан природи, спостереження за лісами, також погода, це все відбувається через космос», – наголосила вчений-астрофізик, одна зі співавторів угоди з Європейським космічним агентством, спікер Парламенту Естонії Ене Ергма.
XS
SM
MD
LG