Доступність посилання

ТОП новини

На саміті Євросоюзу у Брюсселі переговори з нового європейського договору зайшли у глухий кут


Польський прем’єр-міністр Ярослав Качинський заявив, що Варшава може скористатися своїм правом вето і заблокувати документ.


Польський прем’єр-міністр Ярослав Качинський заявив, що Варшава може скористатися своїм правом вето і заблокувати документ.

За словами пана Качинського, його країна – як і раніше – готова до компромісу, але одна сторона не може йти завжди на поступки.

Варшава виступає проти запровадження нової, вигідної для країн ЄС із найбільших числом населення, системи голосування всередині Євросоюзу.

Чехія також не погоджується з певними пунктами і домагається, щоб у новому документі було зафіксовано, що повноваження можуть не тільки передаватися «нагору», у Брюссель, а й навпаки – знову переходити на національний рівень.

Лондон виступає проти розширення повноважень керівництва ЄС. А Нідерланди мають зауваження, що торкаються ролі національних парламентів, держсектора та критеріїв розширення ЄС.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель запропонувала розпочати переговори стосовно нового договору без згоди Польщі, яка виступає основним опонентом до нинішнього проекту.

Для цього запропоновано скликати міжурядову конференцію, яка підготує базовий документ.

Варшава зможе долучитися до цього процесу пізніше, у перебігу наради восени цього року, зазначив представник уряду Німеччини.

Новий документ має замінити проект Конституції ЄС, який не вдалося ухвалити два роки тому.

Матеріали до теми:

• Чи ухвалить ЄС на нинішньому саміті конституційну угоду? • Що чекає на новий проект Євроконституції? • Чи вдасться Польщі заблокувати оновлену європейську конституцію, чи дійде згоди Вишеградська «четвірка»? • Німеччина прагне відновити конституційний процес ЄС • Тоні Блер хоче поправок до існуючої угоди щодо Євроcоюзу замість Конституції ЄС • Німеччина прагне відновити конституційний процес ЄС • Європейський Союз: дебати про пошук виходу з конституційної кризи виходять на фінішну пряму
XS
SM
MD
LG