Доступність посилання

ТОП новини

Досягнення згоди стосовно нового договору ЄС відкриває шлях до подальшого розширення Євросоюзу, вважає канцлер Німеччини


Глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу на саміті в Брюсселі у суботу вранці ухвалили проект нового європейського договору. Він передбачає реформи інститутів ЄС – запровадження посади президента, єдиний зовнішньополітичний курс, посилення ролі Європарламенту і парламентів окремих країн. Згідно з ухваленим документом, новий договір до середини 2009 року мають ратифікувати парламенти 27 країн-членів Євросоюзу.


За словами Анґели Меркель, уже сам факт виникнення можливості ухвалити новий договір у 2009 році відкриває шлях для подальшого розширення ЄС.

Канцлер головуючої в ЄС Німеччини вказала на те, що попередня – Ніццька угода обмежувала максимальну кількість країн-членів Євросоюзу до 27, тобто подальшу можливість розширення не можна було розглядати без зміни головних документів.

В інтерв’ю агентству «Iнтерфакс-Україна» голова мiсiї України при ЄС Роман Шпек, коментуючи документи, ухвалені на самiті Європейського Союзу, сказав, що ЄС не ставить пiд сумнiв питання подальшого розширення.

Глави держав та урядів 27 країн-членів Євросоюзу на саміті в Брюсселі у суботу вранці ухвалили проект нового європейського договору.

Він передбачає реформи інститутів ЄС – запровадження посади президента, єдиний зовнішньополітичний курс, посилення ролі Європарламенту і парламентів окремих країн.

Польща в останній момент зняла своє заперечення проти нової системи голосування в рамках ЄС, вигідної для країн із більшою кількістю населення. При цьому Варшаві вдалося домогтися поступок – цю систему почнуть запроваджувати лише із 2014 року.

Новий договір замінить проект Конституції ЄС, що його відхилили на референдумах у Франції і Нідерландах 2 роки тому.

Згідно з ухваленим документом, новий договір до середини 2009 року мають ратифікувати парламенти 27 країн-членів Євросоюзу, без необхідності проведення загальнонаціональних референдумів.

Матеріали до теми:

• ЄС не ставить пiд сумнiв питання подальшого розширення, заявляє голова мiсiї України при ЄС • Чи ухвалить ЄС на нинішньому саміті конституційну угоду? • Що чекає на новий проект Євроконституції? • Чи вдасться Польщі заблокувати оновлену європейську конституцію, чи дійде згоди Вишеградська «четвірка»? • Німеччина прагне відновити конституційний процес ЄС • Тоні Блер хоче поправок до існуючої угоди щодо Євроcоюзу замість Конституції ЄС • Німеччина прагне відновити конституційний процес ЄС • Європейський Союз: дебати про пошук виходу з конституційної кризи виходять на фінішну пряму
XS
SM
MD
LG