Доступність посилання

ТОП новини

Блок «Рух – Українська правиця» готовий підписати декларацію про об’єднання демократичних сил, але на певних умовах


Першою з них у повідомленні блоку названо створення єдиної національно-демократичної правої консервативної політичної партії.


Першою з них у повідомленні блоку названо створення єдиної національно-демократичної правої консервативної політичної партії.

Програмові засади цієї єдиної партії повинні містити блок положень, спрямованих на захист, збереження i розвиток національної ідентичності українців, наголошує «Правиця».

У програмі має йтися про єдину – українську – державну мову; про національне примирення на основі визнання воїнів УПА борцями за незалежність України; про встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення Голодомору 1930-х років як акту геноциду.

Необхідний, на думку «Правиці», і блок заходів, спрямованих на модернізацію політичної системи.

Тут ідеться про запровадження системи виборів до парламенту на основі відкритих регіональних списків; декларування політиками i держслужбовцями доходів i витрат своїх родин; скасування депутатської недоторканності; створення законодавчої системи гарантування права Президента на розпуск парламенту.

Крім цього, заявляє «Правиця», до програмових засад майбутньої об’єднаної партії має ввійти блок положень, спрямованих на визначення перспективної стратегії економічного i соціального розвитку України.

Це положення про перехід від експортно-орієнтованої моделі економіки до пріоритетного розвитку внутрішнього ринку; про створення умов для розвитку дрібного i середнього підприємництва тощо.

Так само необхідний, вважає «Правиця», і блок заходів, спрямованих на гарантування національної безпеки України.

Це має означати участь України в євроатлантичній колективній системі безпеки через членство в НАТО та розвиток сучасних боєздатних Збройних сил.

Раніше в середу лідер «Нашої України» Олександр Третьяков заявляв, що з «Правицею» тривають переговори про її приєднання до «мегаблоку» демократичних сил, і до кінця дня мають ухвалити рішення про це.

28 червня Народний союз «Наша Україна» й «Народна самооборона» домовилися створити блок на вибори Верховної Ради, який має перетворитися на єдину партію. Приєднуватися до блоку запросили і «Правицю» й інші партії демократичного спрямування.

Готовність приєднатися до блоку вже висловила також партія «Пора».

Матеріали до теми: • Першу десятку виборчого списку «мегаблоку» демократичних сил мають оприлюднити в четвер, заявляє лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко
XS
SM
MD
LG