Доступність посилання

ТОП новини

Золота десятка пропрезидентського блоку


Тетяна Ярмощук Київ, 5 липня, 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні лідер нашоукраїнців В’ячеслав Кириленко обіцяє оприлюднити першу десятку пропрезидентського мегаблоку. Чи увійдуть туди представники «Української Правиці», які офіційно ще не приєдналися до «Нашої України» та «Народної самооборони»? Чи побачимо ми в ній обіцяні нові обличчя?

Юрій Луценко, В’ячеслав Кириленко, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк та Микола Катеринчук. Таку першу п’ятірку пропрезидентського мегаблоку попередньо називали особи, наближені до глави держави. Втім, за словами представника «Нашої України» Михайла Поживанова, вона може корегуватися, і не виключено, що зміниться перший номер.

До першої десятки можуть потрапити також представники «Української Правиці». Можливо, що там будуть і спортсмени чи співаки, каже Михайло Поживанов: «В першу чергу це мають бути люди, котрі мають досвід державної та парламентської роботи. Там мають бути і Микола Катеринчук, і Зиновій Шкутяк, не зайвим там був би і Лесь Танюк. Нібито і «Правиця» в повному складі увійде до мегаблоку, то можні очікувати і появу їхніх лідерів. Знаючи любов до спортсменів і співаків, це можна реально очікувати. Але це не найкращий варіант, бо приклад тієї ж Руслани, засвідчив, що вона справжнім парламентарем не так і стала».

Погодили чи не погодили усі документи?

За словами ж В’ячеслава Кириленка, «Наша Україна» та «Народна самооборона» попередньо погодили усі документи з «Українською Правицею». Однак, за словами лідера Української народної партії Юрія Костенка, «Правиця» не брала участь у формуванні першої десятки блоку і її представників там не буде: «Їх не буде, тому що попередньо оприлюднювалися ці варіанти Балогою, потім Третьяковим. Думаю, що здебільшого там будуть представлені члени «Нашої України» та «Самооборони».

Лідерство у пропрезидентському блоці наразі залежить саме від «Української Правиці», каже політолог Андрій Єрмолаєв: «Все вирішиться залежно від того, чи сприйме позицію «Правиці» Президент та керівництво «Нашої України». Якщо ця позиція буде сприйнята, а такий шанс є, то лідером об’єднаного блоку стане В’ячеслав Кириленко. Якщо ж з «Правицею» буде подовжено конфлікт і не буде досягнуто домовленостей по ідеологічній платформі, то «Наша Україна» залишиться у союзі з «Самообороною», і тоді логічно, що лідером буде пан Луценко, як більш розкручений на сьогодні політик».

28 червня «Наша Україна» та «Народна самооборона» підписали декларацію про створення єдиного блоку і заявили про можливість створення єдиної партії. Юрій Костенко каже, що «Правицю» на це підписання не запросили.
XS
SM
MD
LG