Доступність посилання

ТОП новини

Війна в Іраку: гострота не вщухає, офіційний Вашингтон занепокоєний дедалі більше


Василь Зілгалов Прага, 9 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У понеділок впливова американська газета «Нью-Йорк Таймс» у редакційній статті наголосила: війна в Іраку і важко здійсненні плани Джорджа Буша щодо зміцнення позицій нинішнього іракського уряду дедалі більше хвилюють республіканську адміністрацію. Особливо це відчувається з розгортанням передвиборчої президентської кампанії 2008 року. Тим часом днями в Іраку стався чи не найкривавіший за останній час теракт.

Як повідомляють з Іраку кореспонденти Радіо Свобода, на місці масштабного теракту, що стався в населеному пункті Емерлі минулої суботи, тривають пошуково-рятувальні роботи. За останніми даними, після вибуху замінованого авто на місцевому ринку загинуло щонайменше 130 осіб. Це найкривавіший за три останні місяці вибух. Всього, за даними багдадської влади, упродовж минулих вихідних у країні загинули понад 200 осіб. Віце-президент Іраку Тарек аль-Хашемі закликав уряд дозволити іракцям носити зброю, щоб у разі потреби захищати себе і свої родини.

Джорджа Буша гостріше критикують вже й республіканці

Тим часом у Вашинґтоні, як пише «Нью-Йорк Таймс», готуються чи не до найгостріших за останній час дискусій у владі щодо подальшої долі американських військ в Іраку. Газета стверджує: «Чиновники Білого Дому бояться, що останні підпори політичної підтримки стратегії Буша в Іраку серед республіканців у Сенаті можуть рухнути».

«Нью-Йорк Таймс» інформує, що ще 4 сенатори-республіканці оголосили, що вони більше не можуть підтримувати стратегію Буша в Іраку. Чимало республіканців, у тому числі глава Комітету у закордонних справах Сенату Річард Луґар, схильні до обговорення поправки, запропонованої сенатором-демократом Кеном Салазаром, де йдеться про виведення американських військ з Іраку до 31 березня 2008 року.

А сенатор-республіканець Піт Доменісі заявив про потребу нової стратегії в Іраку: «Ми потребуємо нової стратегії в Іраку, щоб змусити уряд Іраку досягти більшого, бо інакше ми постанемо перед наслідками».

Тож газета прогнозує дуже гостру дискусію в Сенаті цього тижня, коли обговорюватимуть подальшу долю іракської стратегії Буша.

Іракські союзники «Аль-Каїди» погрожують Тегерану

Тим часом у самому Іраку та загалом у цьому регіоні ситуація стає дедалі гострішою. У понеділок прозвучали погрози на адресу Ірану з боку іракських союзників «Аль-Каїди» з угруповання «Ісламська держава Ірак», які попереджають Тегеран, щоб він припинив підтримувати шиїтів в Іраку. Інакше бойовики погрожують упродовж двох місяців перенести бойові дії і на територію Ірану.

Анкара ж зосередила поблизу із північним кордоном Іраку до 140 тисяч своїх військ і погрожує вторгненням у курдську частину країни, звідки здійснюють вилазки курдські партизани, що ведуть боротьбу за автономію курдів у Туреччині.
XS
SM
MD
LG