Доступність посилання

ТОП новини

Костянтин Морозов: Україна має вступити до НАТО, це безальтернативне рішення для країни, і це процес неминучий


Про це глава місії України при НАТО заявив в інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі у понеділок після спеціального засідання Комісії Україна–НАТО на рівні послів, присвяченого 10 річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Києвом та альянсом.

Костянтин Морозов на засідання Комісії Україна–НАТО. Брюссель, 10 липня 2007 р.
Про це глава місії України при НАТО заявив в інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі у понеділок після спеціального засідання Комісії Україна–НАТО на рівні послів, присвяченого 10 річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Києвом та альянсом.

Про засідання Комісії Костянтин Морозов сказав, що сигнали були одні: «Альянс продовжує підтримувати українські амбіції, але вони висловлюються за те, що всі питання щодо визначення швидкості просування України у стосунках з альянсом має вирішувати сама Україна, український народ, українська влада, політичні сили».

За словами Морозова, «всі сигнали Україна від альянсу вже отримала давно, час уже демонструвати Україні свої сигнали, формувати єдиний консолідований сигнал, єдину консолідовану позицію щодо реалізації українського національного законодавства у сфері стосунків України з НАТО».

Україна підтвердила свою позицію стосовно подальшої інтеграції з НАТО, а альянс – позицiю вiдкритих дверей - такими є результати засiдання комiсiї Україна-НАТО на рiвнi послiв, що вiдбулося в понеділок у Брюсселi з нагоди 10-рiччя з дня підписання Хартiї про особливе партнерство мiж Україною та НАТО.

«Посли альянсу підтвердили, що НАТО залишається вiдкритим для нових європейських членiв. Вони вiтають прогрес України в iмплементацiї ключових реформ із досягнення мети зміцнення демократичних iнституцiй i реформування секторiв оборони та безпеки, i закликають поглибити зусилля в цьому аспекті», – йдеться в заявi, ухваленій за результатами засідання.

Пан Морозов також зазначив: «Україна могла б святкувати своє приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО і, можливо, вступ до альянсу раніше, ніж це тепер може статися. Україна, пройшовши цей шлях – 10 років, кілька разів була наближеною до того рівня, за яким вже могло наступити інше співробітництво, інший формат відносин».

Майбутнiй розвиток вiдносин України i НАТО залежить вiд визначеностi з цього питання основних полiтичних сил України, – наголосив голова місії України при НАТО Костянтин Морозов.

За словами посла, головна перешкода на шляху України до НАТО полягає не в доволі слабкій підтримці громадської думки членства Києва в альянсі: «Головна перешкода на цьому шляху – це відсутність консенсусу між основними лідерами, лідерами основних політичних сил, які формують внутрішню політичну ситуацію в Україні. І то вони, за великим рахунком, не мають стосунку до стратегії цього процесу, оскільки стратегію визначило українське законодавство. Вони стосуються лише темпів наближення, швидкості, часових рамок проголошення готовності до зміни того чи іншого формату. Тому я б сказав, що основна перешкода – в політичній площині.

Матеріали до теми:

• Глава місії України при НАТО: «Вступ Києва до альянсу – неминучий... А референдум з цього питання проводити необов''язково»

• «Все, що ми робимо з Україною, йде Україні на користь...» . Інтерв’ю з директором політичного планування при штабі Генерального секретаря НАТО Джеймі Шей

• Генсек НАТО: «Україна має сама вирішувати, чи рухатися їй у напрямку членства в альянсі»

• Минає 10 років від підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і Організацією Північноатлантичного договору
XS
SM
MD
LG