Доступність посилання

ТОП новини

Канцелярія британського прем’єр-міністра дає відсіч погрозам «Аль-Каїди» через лицарський титул письменника Салмана Рушді


Олекса Семенченко Лондон, 11 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Канцелярія прем’єр-міністра Великої Британії Ґордона Брауна заявила, що терористам не вдасться впливати на британський спосіб життя. Таким чином речник Брауна відреагував на погрозу одного із провідників організації «Аль-Каїди» здійснити нові напади на британській території.

Заступник Усами бін Ладена в організація «Аль-Каїда» Айман аль-Завагірі виступив із погрозою покарати відзначення лицарським титулом письменника й критика ісламу Салмана Рушді. Аудіо 20-хвилинної промови аль Завагірі було розміщене на Інтернет-сайті, який використовують войовничі ісламісти.

Провідник «Аль-Каїди», зокрема, сказав: «Англійська королева вшанувала Салмана Рушді й надала йому лицарський титул, бо він образив пророка Могамета. Від королеви й Тоні Блера прийшов месидж образити мусульман, і ми маємо на це сильну відповідь».

Аудіозапис містить посилання на нещодавні спроби терористичних нападів на летовищі міста Ґлазґо та у Лондоні, а також звернення до Ґордона Брауна. Британському прем’єрові аль-Завагірі каже, що політика його попередника Тоні Блера призвела до «катастроф в Афганістані та Іраку і навіть у центрі Лондона».

У промові під назвою «Злочинна Британія та її індійські раби» пролунало попередження Браунові: «Якщо ви не засвоїте уроку, ми готові його повторювати волею Аллаха доти, доки не переконаємося, що ви його цілком зрозуміли».

Британці не дозволять диктувати, як їм жити,заявляє офіційний Лондон

Речник прем’єр-міністра зазначив, що якась реакція на погрози з боку британського уряду була б завеликою честю для терористів і додав, що британці не дозволять диктувати, як їм жити.

Наприкінці 80-х років книжка сера Салмана Рушді «Сатанинські вірші» викликала протести мусульман і призвела до оголошення Іраном фатви, яка закликала вбити письменника.

Британське міністерство закордонних справ наголосило у середу, що лицарський титул Рушді є відображенням його визначного внеску до літератури і не є образою ісламу. Одначе вшанування індійського письменника викликало осуд іранської влади та пакистанського парламенту.

«Це піар-акція, але також і реальна загроза»

Лондонський фахівець з «Аль-Каїди» Мустафа Алані прокоментував заяву організації так: «Я думаю, це піар-акція, але також і реальна загроза. Ми знаємо, що «Аль-Каїда» завжди шукає можливості самореклами. Вона намагається провадити політику залякування британців та британського уряду».

Тимчасом у середу лондонський суддя визначив терміни покарання чотирьом особам, винним у спробі терористичних нападів на лондонський громадський транспорт 21 липня 2005 року. Усіх їх засуджено до довічного ув’язнення.
XS
SM
MD
LG