Доступність посилання

ТОП новини

«Путіне, нас не налякаєш!». (Огляд польської преси)


Єва Поштар Варшава, 16 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Рішення президента Росії Владіміра Путіна у справі призупинення чинності у Російській Федерації Договору про звичайні збройні сили в Європі не викликало «трепету сердець»у політиків Західної Європи та Польщі. Про це пише польська преса, наголошуючи, що цей договір, підписаний 17 років тому, застарілий, а привертання Владіміром Путіним уваги до риторики «холодної війни» – не личить нинішньому часу.

Частина титульної сторінки щоденника "Super Express"
(official site)
Промовистий заголовок на цю тему помістила у понеділок на першій сторінці варшавська бульварна газета «Супер Експресс»: «Путін, нас не налякаєш!».

Рішення президента Росії про призупинення чинності Договору про звичайні збройні сили в Європі критикує польське міністерство закордонних справ. А міністр національної оборони Польщі, який разом із польським президентом Лехом Качинським перебував у понеділок з робочим візитом у США прокоментував Польському пресовому агентству рішення Владіміра Путіна такими словами: «Це рішення ставить Росію, говорячи поточною мовою, серед держав, рішення яких важко передбачити». За словами польського міністра, Росія напередодні президентських виборів «має клопіт сама із собою».

Щоденна газета «Жечпосполіта» повідомляє у понеділок, що між Росією та Західними країнами назріває нечуване нагнітання напруги. Це відбувається тоді, коли польський президент починає робочий візит до США, де розмовлятиме з президентом Джорджем Бушем про встановлення у Польщі елементів протиракетного щита.

«Жечпосполіта» пише, що все це діється лише через два тижні після візиту російського президента Владіміра Путіна до США. Однак сьогодні нічого не залишилось від атмосфери тієї зустрічі лідерів США та Росії. Росіяни люті на США за те, що американці не хочуть відмовитись від розміщення елементів ПРО у Польщі та Чехії, констатує щоденник. «Лють Москви – це реальна справа. Також її наміри є – завдання шкоди Польщі», – так у щоденнику нинішню ситуацію коментує колишній польський міністр оборони Радослав Сікорський.

Невже нам треба боятись, запитує щоденник «Жечпосполіта» і сам же відповідає: «Ні». Треба пункт за пунктом вести переговори зі США про розміщення у Польщі елементів ПРО. Саме Америка повинна знайти засоби, щоб гарантувати безпеку Польщі та Чехії, підсумовує впливовий польський щоденник «Жечпосполіта».

Відповіді на запитання, що станеться після рішення Росії щодо призупинення чинності Договору про звичайні збройні сили в Європі, шукає також щоденник «Газета виборча». Вона наводить слова колишнього заступника міністра національної оборони генерала Станіслава Козея: «Росіяни будуть тепер дислокувати свої війська там, де захочуть, проводити великі військові вишколи, не повідомляючи про них партнерів, не запрошуватимуть на них міжнародних спостерігачів».

Така ситуація, за словами колишнього віце-міністра Козея, доведе до знищення системи взаємної довіри, яка панувала в Європі останніх 20 років. «Газета виборча» нагадує про те, що Договір про звичайні збройні сили було підписано у 1990 році між НАТО та Організацією Варшавського договору. Щоденник пише, що Росія, якою сьогодні керують радянські офіцери КГБ, відкрито у закордонній політиці посилається на радянську риторику. Це тому, що високі світові ціни на нафту дають Росії козирі для відродження «холодної війни» та імперської політики. За висновками газети, Путін блефує, бо залишив собі 150 днів до того часу, коли набере чинності його рішення про відмову Росії від Договору про звичайні озброєння. На думку «Газети виборчої» цей час має бути використаний для торгів із країнами Заходу.

Росія карає Західні країни за ПРО, пише щоденна газета «Дзєннік» і підсумовує: «Удар кулаком об стіл не викликав у західних політиків трепету сердець». «Дзєннік» посилається на військових експертів, які вважають, що від 1990 року, коли було підписано Договір про звичайні збройні сили, значення традиційної важкої зброї зменшилось.
XS
SM
MD
LG