Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді діти отруїлися випарами хлору


Надія Петрів Ужгород, 18 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Ужгородська міська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом отруєння 12 дітей випарами хлором в одному з ужгородських басейнів. Правоохоронці мають встановити, з чиєї вини так сталося, що небезпечна речовина потрапила у воду. У міській владі в усьому звинувачують власника басейну.

В Ужгороді надзвичайний скандал, що викликало особливе обурення місцевих мешканців – 12 дітей віком від 6 до 14 років потрапили вчора до Ужгородської міської клінічної лікарні з ознаками отруєння випарами хлору. Двох із них помістили в реанімаційне відділення з діагнозом «отруєння середнього ступеня важкості».

Усі постраждалі діти потрапили до лікарні після відвідин басейну «Спартак». Самі маленькі ужгородці кажуть, що не встигли й півгодини поплавати, як відчули різкий запах. Відтак почали сильно кашляти, задихатися, відчули біль у грудях. Тренер наказав дітям вийти з води і викликав швидку медичну допомогу.

Про події в басейні розповів із лікарняного ліжка постраждалий 9-річний Вадим: «Коли я доплив до кінця басейну, то побачив, що один хлопчик, який поряд зі мною зараз лежить, кашляє. Я підійшов до нього й почав плескати по спині, бо подумав, що він захлинувся водою. Але потім я сам почав кашляти».

Ще одна постраждала, 7-річна Катерина, чітко бачила дим на водою: «Спочатку я побачила бульбашки під водою, потім над водою якийсь дим. А потім побачила, що інші діти рвали, кашляли».

Основна версія – хлор потрапив у басейн через несправний водяний насос

Лікарі після першого ж обстеження сказали: усі діти отруїлися випарами хлору. Зараз стан дітей задовільний. Основна версій рятувальників – хлор потрапив у басейн через несправний водяний насос, який саме вчора ремонтували.

Начальник Центру пропаганди управління МНС в Закарпатській області Федір Філіп зазначив: «Хлор потрапив у басейн через те, що був недбало відремонтований насос, який подає воду. Постраждали найбільше ті діти, які були близько від осередку потрапляння у воду небезпечної речовини. Всього на той час у басейні було 30 дітей».

Почути версію керівництва басейну поки що не вдається. В Ужгородській міській владі не беруть на себе відповідальність за ситуацію попри те, що офіційно цей об’єкт є комунальною власністю міста. Із десяток років тому басейн передали в експлуатацію Закарпатському державному університету, і саме з його керівництва треба в даній ситуації питати, вважає речник міської ради Олег Подебрій: «На даний час повне господарювання, заняття з дітьми й так далі і, звичайно, відповідальність щодо заходів безпеки і ремонтних робіт несе цей навчальний заклад, ректором якого є Федір Ващук».

За висновками фахівців санепідемстанції, на даний момент концентрація хлору в басейні та повітрі не перевищує допустимі концентраційні межі й не становить загрози життю та здоров’ю людей. Але це й не дивно – хлор має здатність випаровуватися. Робота басейну спортивно-оздоровчого комплексу «Спартак» тимчасово призупинена.
XS
SM
MD
LG