Доступність посилання

ТОП новини

Польща лібералізує ринок робочих місць для громадян України, Білорусі та Росії


Єва Поштар Варшава, 20 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У п''ятницю набере чинності закон, за яким громадяни України можуть легально працювати в Польщі. Польські працедавці називають це черговим кроком на шляху лібералізації ринку робочих місць у своїй країні.

Досі за дозволом на легальну роботу у Польщі могли звертатися лише робітники сільського господарства. Від п''ятниці такий дозвіл можуть отримати й робітники інших галузей народного господарства. Про це сказав Радіо Свобода представник польського міністерства праці Вацлав Коневко: «Робітники з України матимуть можливість працювати в Польщі двічі на рік, протягом трьох місяців. Можуть працювати в усіх секторах економіки. Ïх на роботу братимуть підприємства, а не приватні особи. Робітники отримуватимуть візи на легальну роботу в Польщі. Не можна буде працювати з туристичною візою».

Польський підприємець, який хоче взяти на роботу робітника з України, повинен оформити йому посвідку-заяву про працевлаштування іноземного робітника. Таку посвідку треба підтвердити у Районному управлінні праці. Щойно тоді український робітник може отримати польську візу в польських консульствах в Україні.

Польські садівники, поруч з якими досі працювало найбільше робітників з України, тепер побоюються, що коли набере чинності новий закон про працевлаштування, українці підуть на іншу роботу. Наприклад у будівництво, де отримають більшу зарплату.

На сезонні роботи без бюрократичних перешкод і легально

Чи все таки сезонним робітникам з України є сенс працювати у польському сільському господарстві? З таким запитанням Радіо Свобода звернулося до Спілки польських садівників. Представник Спілки Роберт Ремішевський пояснив: «На мою думку, українцям вигідно виконувати сезонну роботу в Польщі. Доказом цього є те, що вони таки приїжджають туди на роботу. Хочуть працювати в Польщі. Досі на заваді стояли бюрократичні перешкоди».

Досі дозвіл на легальну роботу в Польщі обходився польському працедавцеві близько 250 євро. Пан Ремішевський визнає, що новий закон спрощує процедури працевлаштування. На його думку, недоліком нового закону є те, що польський працедавець, щоб оформити всі документи сезонного робітника, мусить прямо зв''язатися з людиною, яка має бути його робітником. А не всі мають такі можливості.

У польському міністерстві праці бачать проблему. Представник міністерства Вацлав Коневко сказав, що існують певні формальні вимоги. Зокрема, під час входу Польщі до Шенгенської зони. Міністерство праці планує провести інформаційну акцію в Україні. "Хочемо, щоб пропозиції роботи від польських працедавців були в українських установах з працевлаштування".
XS
SM
MD
LG