Доступність посилання

ТОП новини

Загрози від фосфорної аварії в Україні не слід применшувати. У світі критикують дії Росії за принципом «око за око». Гаррі Поттер - «чудовий старомодний фінал» семитомної епопеї (європейська преса)


Василь Зілгалов Прага, 20 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса інформує про можливі причини фосфорної аварії в Україні і виокремлює заклики політиків та експертів не применшувати її загрозу для людей. Багато оглядачів критикують відповіді Москви на дипломатичні кроки Лондона у справі про екстрадицію Андрєя Лугового, як «неправові». Остання книжка Джоан Роулінґ про Гаррі Поттера ще не встигла потрапити до крамниць, а рецензії уже з’явилися.

Польське видання «Ґазета Виборча» інформує про складну роботу українських спеціальних служб, які у 35-градусну спеку продовжують роботу з ліквідації наслідків аварії вантажного потяга з жовтим фосфором на Львівщині. Ця газета зауважує, що, згідно з інформаціями від української влади, ці роботи триватимуть ще 10 днів. «Ґазета Виборча» також наводить слова експерта з Львівського медичного університету Софії Кубрак: « Я сумніваюсь щодо нібито вже відсутності небезпеки для людей». І далі цитує українського Президента Віктора Ющенка, який наголошує, що «замовчування замість чесного інформування, не може бути нормою в Україні».

Справа Литвиненка, Великобританія та Росія

Лондонська «Файненшел Таймс» пише в редакційній статті, що «Москва сама повинна поважати принципи правової держави» і лише тоді вона може заслуговувати на повагу. І далі ця впливова газета, маючи на увазі російську висилку британських дипломатів, зауважує, що жести Москви за принципом «око за око» - це демонстративні прояви гордощів і обурення у чітко відміряних дозах. Однак, такі дії майже ніщо у вирішенні проблем, які є першопричиною конфлікту, наголошує «Файненшел Таймс». Німецька «Таґесшпіґель» також закликає до того, що справа про вбивство Литвиненка, яка ускладнила стосунки між Лондоном і Москвою, має бути розслідувана згідно з принципами правової держави. Газета тут же додає, що «суд в Росії подібний до лівійського, де правосуддя часто перетворюється в національно-нервовий спектакль».

І Гаррі Поттер

Лондонська «Таймз» пише, що в останній книзі із серії про Гаррі Поттера, яка вийшла у продаж у п’ятницю, йдеться про муки і загибель деяких героїв, але в цілому все закінчується «чудовим старомодним фіналом». Газета також зауважує, що чимало рецензій на текст сьомої, завершальної, книги Джоан Роулінґ з’явилося на кілька днів раніше, аніж очікувала сама авторка. І це її розчарувало. «Таймз» цитує саму письменницю, яка закликає всіх читачів, прихильників Гаррі Поттера, не розповідати про фінал книги заради всіх тих, хто ще збирається її прочитати.
XS
SM
MD
LG