Доступність посилання

ТОП новини

Захворювання на сказ великої рогатої худоби у Петропавлівському районі Дніпропетровщини спричинили укуси інфікованої лисиці


Про це повідомило обласне управління ветеринарної медицини.

Про це повідомило обласне управління ветеринарної медицини.

За словами головного ветеринарного лікаря Дніпропетровщини, Леоніда Короленка, наразі у селі Розсішки, де стався інцидент, запровадили карантин, тривають протиепідемічні загоди.

Леонід Короленко: «Штатна ситуація, і боятись її не варто. У спекотну погоду у нас у лісосмугах активізується так звана руда лисиця, в цей період вона нападає на тварин. І вжито усіх заходів, щоб захворювання не розповсюдилось».

У Петропавлівському районі Дніпропетровщини зафіксували випадки сказу великої рогатої худоби кілька днів тому. У селах запровадили карантин.

За інформацією управління МНС на Дніпропетровщині, обласна лабораторія ветеринарної медицини підтвердила захворювання на сказ великої рогатої худоби у приватних господарствах села Росішки. Медики зробили щеплення від сказу 9-м дорослим та одній дитині і провели вакцинацію понад 300 голів рогатої худоби. Хворих тварин забили.

Захворювання на сказ серед людей не виявили.

Коров’ячий сказ небезпечний для людини. Вживання в їжу м’яса худоби, враженої сказом, призводить до непоправної патології мозку і може мати летальний наслідок.
XS
SM
MD
LG