Доступність посилання

ТОП новини

Афганські таліби знову продовжили термін ультиматуму щодо 23 південнокорейських заручників іще на день


Тепер останній час для виконання вимог талібів збіжить у вівторок о пів на шосту за Києвом, заявила людина, що називає себе речником руху «Талебан».

Тепер останній час для виконання вимог талібів збіжить у вівторок о пів на шосту за Києвом, заявила людина, що називає себе речником руху «Талебан».

Таліби вже кілька разів відкладали термін ультиматуму відтоді, як захопили євангелістських християн – проповідників із Південної Кореї чотири дні тому.

Раніше в понеділок заступник міністра внутрішніх справ Афганістану Абдул Хаді Халед повідомляв, що переговори з викрадачами тривають, але їх ускладнює те, що таліби не висувають чітких вимог.

Раніше люди, що виступали від імені викрадачів, висували в різний час різні вимоги до влади і Афганістану, і Південної Кореї.

Посередниками в переговорах виступали старійшини місцевих громад у провінції Газні на південь від Кабула. Водночас афганські війська оточили район, де перебувають викрадачі й заручники.

Спершу розглядали й можливість воєнної операції для звільнення викрадених, але від цієї думки відмовилися. Таліби заявили, що заручники перебувають у доброму стані, але в разі спроби звільнення їхнє життя опиниться під загрозою.

Також у понеділок Південна Корея додала Афганістан до переліку держав, які її громадянам заборонено відвідувати. Порушників заборони може чекати річне ув’язнення чи штраф у перерахунку в 3 тисячі 200 доларів.

Від імені талібів також надійшла заява про інших викрадених – що один громадянин Німеччини й четверо афганців іще живі.

Напередодні викрадачі цих людей заявляли, що стратили обох захоплених ними минулого тижня німців.

Тіло одного з них знайшли в неділю. За деякими повідомленнями, він помер сам від серцевого нападу.
XS
SM
MD
LG