Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі на 15 діб ув’язнили двох лідерів опозиції


Члена руху «Молодий фронт» Павла Сев’яринця і співголову Християнсько-демократичної партії Аляксея Шеїна суд учора визнав винними у «поширенні листівок із закликами до участі в несанкціонованому заході».

Члена руху «Молодий фронт» Павла Сев’яринця і співголову Християнсько-демократичної партії Аляксея Шеїна суд вчора визнав винними у «поширенні листівок із закликами до участі в несанкціонованому заході».

Їх затримали в понеділок із листівками з інформацією про майбутню акцію опозиції.

Загалом за понеділок і вівторок у білоруській столиці затримали понад десять осіб; більшість із них – члени незареєстрованої організації «Молодий фронт».

Їх звинувачували або в тому самому «поширенні листівок із закликами до участі в несанкціонованому заході», або ж у «дрібному хуліганстві», тобто нібито нецензурній лайці, єдиними «свідками» якої були тільки працівники міліції.

Кілька з них теж отримали вироки – адміністративні арешти на 15 чи 10 діб.

Міжнародні організації неодноразово критикували Білорусь за порушення прав людини і утиски опозиційних рухів.

Білоруські активісти вважають, що влада намагається ізолювати їх напередодні 27 липня, коли демократичні сили Білорусі вшановують День незалежності.

Цього дня 1990 року Верховна Рада тоді ще Білоруської РСР ухвалила Декларацію про суверенітет. Після відновлення незалежності цей день став державним святом під назвою Дня незалежності.

Влада Президента Білорусі Аляксандра Лукашенка перенесла офіційне святкування Дня незалежності на 3 липня, а спроби вшанувати його 27 липня переслідує.
XS
SM
MD
LG