Доступність посилання

ТОП новини

Державний борг України зростає


Тетяна Ярмощук Київ, 25 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Держава Україна заборгувала світові та своїм громадянам майже 13 мільярдів доларів.

(RadioSvoboda.Ua)
Цифри Міністерства фінансів невблаганні – зовнішній борг України за місяць зріс на півмільярда доларів. Збільшився борг держави і власним громадянам.

Нинішні показники зростання державного боргу, згідно із міжнародними критеріями, незначні, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода представник Партії регіонів Олексій Плотников: «За міжнародними критеріями країна стає банкрутом, коли зовнішній борг досягає 60% від ВВП. Наприклад, 1999 рік – в Україні він складав 58%. 2000 – 59% від ВВП. Зараз зовнішній борг складає менше 15% від ВВП. З цієї точки зору – це абсолютно нормальні критерії. Це означає, що держава використовує, як внутрішні джерела, так і зовнішні запозичення. Це не є чимось надзвичайним. Всі країни живуть у борг».

Чи була необхідність брати близько 9 мільярдів гривень позики?

Нинішнє збільшення державних боргів, на думку бютівця Миколи Сивульського, є наслідком минулорічних запозичень Кабінету Міністрів.

Микола Сивульський: «Жодної необхідності для того, щоб укінці 2006 року брати біля 9 мільярдів гривень позик, не було. І гроші мертво лежали на рахунку цілий квартал. Для держави пішли одні мінуси. Під час затвердження Держбюджету на 2007 рік видатки на обслуговування зовнішнього боргу збільшилися на 600 мільйонів. Вони йдуть на покриття дефіциту бюджету. Тобто, коли беруться запозичення і не використовуються, то дефіциту бюджету немає. Вони взяли ці гроші в кінці минулого року і не освоїли, не дали людям. Це вигідно тільки банкірам, на рахунках яких лежать ці гроші».

Чи вистачить грошей на зарплати та пенсії наприкінці року?

Що ж до цьогорічного Держбюджету, то на початку травня Верховна Рада за пропозицією уряду збільшила його дохідну та витратну частини – хоча на початку року Прем’єр Віктор Янукович заявляв, що збільшити соціальні гарантії буде надзвичайно важко.

Президент Віктор Ющенко підтримує зростання соціальних гарантій, але застерігає, що щедрі виплати у передвиборчий період можуть поставити під загрозу виплату зарплат та пенсії наприкінці року.
XS
SM
MD
LG