Доступність посилання

ТОП новини

У Москві критикують підтвердження позиції України, що Чорноморський флот Росії муситиме залишити українську територію після травня 2017 року


Такі заяви «не сприяють збереженню стабільності» в відносинах двох країн, заявляє голова комітету Державної Думи Росії у справах СНД i зв’язків зі співвітчизниками Андрей Кокошин.

Такі заяви «не сприяють збереженню стабільності» в відносинах двох країн, заявляє голова комітету Державної Думи Росії у справах СНД i зв’язків зі співвітчизниками Андрей Кокошин.

У Державній Думі «вельми негативно» поставилися до заяви про це першого заступника міністра закордонних справ України Володимира Огризка, наводить слова Кокошина російське агентство «Інтерфакс-АВН».

Російський політик вважає, що «будь-які спроби витиснути російський Військово-морський флот із Криму» «не можна розглядати інакше як прагнення вбити клин» між двома країнами.

У вівторок Володимир Огризко підтвердив, що позиція України про необхідність вивести з її території російський Чорноморський флот після закінчення 2017 року терміну угод про його тимчасове перебування залишається незмінною.

За словами чільного дипломата, Чорноморський флот Російської Федерації перебуватиме в Україні лише в терміни, визначені угодами про його тимчасове перебування.

Це означає, що у травні 2017 року ЧФ має бути виведений із території України, наголосив Огризко.

При цьому він додав, що його слова не є реакцією на попередню заяву колишнього командувача Чорноморського флоту, який «не ставить під сумнів», що Севастополь залишиться «головною базою» російського флоту і після 2017 року, і що «Чорноморський флот пробуде в Севастополі стільки, скільки це буде необхідно для Росії».

Заяви адмірала Іґоря Касатонова – це «його особиста думка, він зараз представляє виключно самого себе», тому його слова нічого й коментувати, сказав український урядовець.

У понеділок адмірал в інтерв’ю російській пресі висловив упевненість, що нинішній договір, який збігає 2017 року, про оренду Росією місця в Україні, в першу чергу в Севастополі для основної бази свого флоту, «або продовжать, або переукладуть на новий, іще триваліший термін».

Касатонов командував Чорноморським флотом, у ті часи радянським, а потім об’єднаним українсько-російським, у 1991–1992 роках, а з 1992 до 1999 року був першим заступником головнокомандувача всього Військово-морського флоту Росії.

За двосторонніми угодами між Україною і Росією 1997 року тодішній Чорноморський флот поділили на Військово-морські сили України і Чорноморський флот Російської Федерації.

Останній отримав право на тимчасове, до травня 2017 року, перебування на території України, в основній базі в Севастополі і ще в кількох пунктах базування і місцях дислокації.

Українські урядовці й раніше неодноразово заявляли, що держава не має наміру продовжувати чинність цих угод.
XS
SM
MD
LG