Доступність посилання

ТОП новини

Третього підозрюваного згубили до суду. Продовження в історії серійних вбивств Дніпропетровська


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 30 липня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - Мешканці Дніпропетровська вимагають оголосити у місті жалобу за 15-ма загиблими від рук 19-тирічних маньяків. Упродовж трьох тижнів люди жили у страху — в різних районах міста знаходили поранених людей і тіла вбитих. Наразі правоохоронці з’ясували, що всі ці злочини чинили хлопці з цілком благополучних родин. Усі злочини — без певної мети, задля забавки.

Пікет на центральній площі Дніпропетровська нечисленний. Кілька десятків людей, дописувачі форумів міських інтернет-сайтів, домовилися зібратись. Ні плакатів, ні гучних промов. Всіх їх об’єднує одне — сумніви у тому, що влада і правоохоронці не «замнуть» справу.

Чим менше інформації, тим більше сумнівів у чесності розслідування

Люди кажуть, через суперечливість офіційних повідомлень і цілий вал неофіційних виникають підозри, що громадськість дезінформують.

«Чому це замовчується? Ходять плітки, що це діти високопоставлених багатих батьків, відповідно, вони можуть відкупитись».

«Є суперечлива інформація, чи їх було троє, двоє. Люди, що цим займаються! Ви подумайте, наскільки ви совісливо підійдете до цієї справи, буде залежати життя інших людей. Якщо ви зараз когось відкупити і відсудите, то наступні вбивства будуть на вашій совісті».

«… Щоб керівництво міста і керівництво МВС виступило зі своїм баченням подій і буквально дало нам чесне слово, що все буде зроблено по-чесному, тому що є сумніви».

Сумніватися у достовірності інформації про справу почали після прес-конференції у прокуратурі. Там заявили — звинувачення висунули двом підозрюваним. Раніше начальник обласної міліції Іван Ступак говорив, що затриманих троє і навіть демонстрував фото. Невідоме і точне число жертв. Називають 15,16, 19…

За інформацією міліції, молодики їздили містом на авто і вбивали зазвичай літніх людей, що не могли чинити опору. Але серед скоєних злочинів — убивство міліціонера в Запорізькій області, де молодики відпочивали біля моря. Говорить начальник УМВС в області Іван Ступак:

«Вони скоювали злочини на території всієї області, і ми познаходимо все, що можна. Але мова не йде, що ми намагаємось щось їм зайве інкримінувати. Для цього повинні бути докази, і ми не підемо на це».

Підозрювані у вбивствах – діти з простих родин?

Версію про те, що затримані юнаки — діти високопосадовців, чи, як писала преса, працівників прокуратури, теж не підтверджують. Про це заявила співробітник прокуратури Вікторія Литвин:

«Вони справді діти з доволі благополучних нормальних родин. Нормальні родини, нормальні діти. Не високопоставлених, не чиновників. Такої інформації у нас немає».

Між тим місцеві психологи вже зацікавились феноменом цих злочинів. Кажуть, вони не зовсім підпадають під серійні вбивства, бо їх зазвичай скоюють поодинці люди, які мають хворобливі фантазії. Дніпропетровські ж «маніяки» діяли організовано і, як показує слідство, цілком тверезо.

Психолог: “ці серійні злочини – нетипові”

Психолог Валерій Пустоваров переконаний – злочини нетипові, їх не можна було передбачити й попередити:

«Я песиміст, і я вам скажу достатньо відому річ: значна частина серійних вбивств скоюється у США, де прекрасний рівень інформованості, прекрасно працює преса, поліція. І я вам скажу: якщо ми маємо справу з невмотивованими вбивствами, то їх попередити — це завдання, яке неможливо виконати».

Наразі правоохоронці усі епізоди об’єднали в одну справу. До слідчих дій залучили прокуратуру й міліцію.
XS
SM
MD
LG