Доступність посилання

ТОП новини

Дитячі табори і недитячі проблеми


Юлія Рацибарська Дніпропетровщина, 2 серпня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - За останні 10 років на Дніпропетровщині число дітей, які мали змогу відпочити таборах, зменшилось учетверо, з різних причин припинили роботу понад півсотні дитячих оздоровчих установ. Цього року в області діє тільки 30 заміських таборів, удвадцятеро більше таборів з денним перебуванням на базі шкіл. Чому вчать дітей у цих закладах і як у них почувається малеча?


Дитячий табір у дніпропетровській школі №106 називають зразковим. З 8-ої ранку до 6-ої вечора, кажуть ті, хто тут працює, батьки можуть не хвилюватись про своїх дітей: триразове вітамінізоване харчування, півторагодинний сон, нагляд медика й психолога, відвідини басейну. У третю зміну до табору ходить 60 дітей з різних шкіл району, значна частина з соціально незахищених родин. 11-річна Аня у шкільному таборі перше літо. Каже, батьки працюють, тому бути вдома ні з ким. «Нас тут добре годують, і дізнаємося багато нового. Їздили на екскурсію до Новомосковська, в Свято-Троїцький храм і чоловічий монастир. Набирали водичку, вмивались»,— розповідає дівчинка.

Екскурсії та природа

Екскурсія до Новомосковська, одна із небагатьох подорожей, яку змогли влаштувати вихованцям табору. Бюджет виділяє кошти лише на харчування. Усі розваги й поїздки – коштом батьків або спонсорів. Спеціаліст Ленінського райвідділу освіти Людмила Шило пояснює, що бюджет проплачує 4 грн. і 5 грн. платять батьки за харчування. Для малозабезпечених дітей залучаються позабюджетні кошти. «Звертаємось до рад директорів підприємств, звертаємось до депутатів»,— каже Людмила.

Плануючи розваги та пізнавальні заходи для дітей, у таборі, в основному, спираються на міністерські вказівки: проводять бесіди на тему української державності, історії краю, шанобливого ставлення до хліба. Але розповідають і про цікавіші для дітей речі, каже начальник табору Людмили Кривенко. Ходять на природу, показують дітям різні трави, пояснюють, як можна, приміром, пижмо застосовувати, розповідають про шкоду отруйних.

Мова і аскорбінка – те, що звичніше


Щоб зробити дозвілля дітей цікавішим, до табору запрошують вихованців художніх колективів та школи козацького бойового мистецтва «спас». Та через брак приміщення усі заходи відбуваються у пристосованому під актову залу шкільному коридорі. Спілкуються з дітьми виключно російською — кажуть, табір не школа, так зручніше.

Що ж до оздоровлення дітей, арсенал засобів невеликий. Щодня рухливі ігри й прийом аскорбінової кислоти. З довколишніх шкіл цього року до табору прийшло чимало «складних» дітей, тому є робота для місцевого психолога.

У таборі кажуть, що на умови перебування дітей тут батьки не скаржаться. За всіх недоліків дешевшого відпочинку, мабуть, не знайдеш, за зміну в 15 днів батьки сплачують близько 75 грн.
XS
SM
MD
LG