Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 14:30

Вогненебезпечна львівська залізниця


Галина Терещук Львів, 3 серпня, 2007р. (Radiosvoboda.Ua) – У п’ятницю у Львові згоріли 5 цистерн з нафтопродуктами. Пожежу працівники МНС гасили упродовж 2 годин. А на теренах області, в Ожидові, загорались залишки фосфору.


Близько 6 години ранку загорілись 5 цистерн із нафтопродуктами, які стояли біля складів. З ними зіштовхнувся вантажний потяг, машиніст протаранив цистерни з бензином, коли виконував маневр.

Управління МНС у Львівській області заявляє про незадовільний стан протипожежної безпеки на нафтобазі. Працівники МНС ліквідували пожежу протягом 2 годин. Як з’ясувалось, пожежна водойма була заповнена водою лише частково. Павло Василенко, керівник прес-служби управління МНС у Львівській області каже, що виникнення пожежі не пов’язане з порушенням правил пожежної безпеки. Однак є серйозні проблеми із залізницею, і хто винен з пожежею, нафтобаза, чи залізниця, — це ще питання, вважає він.
Пожежна небезпека скрізь

ВАТ «Концерн «Галнафтогаз» називає недбалість працівників «Львівської залізниці» причиною аварії і вимагає порушення кримінальної справи. Внаслідок пожежі згоріли складські приміщення, а також пальне марки А-95, в кожній із 5 цистерн було близько 60 тонн бензину. Неподалік від місця пожежі стояли 9 резервуарів з авіапаливом, але пожежникам вдалося їх врятувати.

На виконкомі Львівської міськради обговорювали нинішню аварію у Львові і ситуацію з усіма вогненебезпечними підприємствами на території міста. Державна пожежна наглядова служба перевіряє об’єкти раз у рік, згідно з законодавством і обов’язково узгоджує дату візиту з керівником. Як правило, підприємці вміють залагодити підписання документів про пожежну безпеку.

У Львові побутує думка, що залізниця уже становить для людей небезпеку, а перевезення вантажів у будь-який момент може спричинити катастрофу.

Догоряв і фосфор

Горіло і в Ожидові, на місці фосфорної аварії. Працівники залізниці за допомогою екскаватора витягнули шар землі із залишками хімічної сполуки і виникло загоряння.

На вимогу слідчих Львівської обласної прокуратури, які шукали залізничні рейки, залізничники розрили землю. Коли їх вийняли, то на них були залишки фосфору, які спалахували і згоряли. Управління МНС стверджує, що уже сьогодні нічого не димить.

Водночас мешканці навколишніх сіл кажуть, що чують дим і себе погано почувають. На шкірі з’являються чиряки, одні проходять, тут же нові з’являються, кажуть люди.

Пожежа на місці аварії виникала хаотично три дні поспіль, свідчать представники депутатського корпусу Буської райради. На місці аварії працівники залізниці та МНС протягом дня відкачували піну та воду, що зібралася після гасіння пожежі. Залишки фосфору уже не загораються.
XS
SM
MD
LG