Доступність посилання

ТОП новини

Іноземці приїздять на відпочинок до Угорщини зі своєю поліцією, щоправда, поки що не всі


Василь Плоскіна Угорщина, 6 серпня 2007 – На деяких угорських курортах нині можна зустріти на вулиці патрулі іноземної поліції. Вони не замінюють угорських правоохоронців, а радше допомагають їм підтримувати порядок у місцях масового відпочинку людей.

європоліцейский
Офіцер поліційного управління курортного міста Тісафюред на сході Угорщини Арпад Віррасташ, характеризуючи роботу своїх німецьких колег, пояснив: «Вірогідно, продовження нашої співпраці проявиться в тому, що з часом і угорські правоохоронці поїдуть до Німеччини працювати. Крім того, вони перейматимуть тамтешній досвід роботи поліцейських, не кажучи про засвоєння нового обсягу теоретичних знань. Хоча великих розбіжностей з німцями щодо того, як повинен виконувати свої обов’язки патрульний, я особисто не бачу».

Угорські курорти стали популярними серед німецьких туристів за останні 20 років. Їх влаштовують тут відносно прийнятні ціни і готельний сервіс, хоча є багато й таких, хто винаймає приватні помешкання, або надає перевагу відпочинку в кемпінгу чи в наметі. Можна зустріти тут також і туристів з інших країн, які щороку масово їдуть на змагання автомобільних болідів у класі «Формула-І» до Будапешта.

Від чого потрібно захищати туристів-іноземців?

Відпочинок великої кількості гостей з-за кордону та самих угорців створює для місцевої влади і певні проблеми. Влітку на курортах нерідко орудують злодії. Буває також, що необізнаністю іноземних туристів зловживає обслуга в курортних кафе та ресторанах: відвідувачі не раз скаржаться на те, що їх нахабно обраховують.

У поліцейських зведеннях літньої пори так само зафіксовані і випадки нападу на туристів. Оскільки не всі угорські стражі порядку добре володіють англійською чи німецькою мовами, це створює певні труднощі в процесі розслідування таких кримінальних справ. Отож за допомогою своїх іноземних колег угорські полісмени сподіваються підвищити ефективність курортного патрулювання і водночас посилити дію профілактичних заходів.

На одному з угорських шосе з’явилися румунські патрульні

Подобається такий підхід до справи й поліцейським з-за кордону. На одному з шосе республіканського значення працюють дорожні патрульні з Румунії. Офіцер Нику Модарзазначив зауважив: «Ми вже тиждень, як працюємо тут і помітили, що приблизно 75 відсотків нашої роботи є такими самими, як і в угорських колег».

Румуни в основному перевіряють вантажні автомобілі своїх співвітчизників. Але недалеко вже є той час, коли, скажімо, на румунських дорогах можна буде зустріти угорські поліцейські патрулі, оскільки Румунія є членом Євросоюзу з початку 2007 року, а правове європейське поле якраз і передбачає такий вид співпраці між правоохоронними відомствами країн-членів ЄС.
XS
SM
MD
LG