Доступність посилання

ТОП новини

Тривають з’їзди політичних сил з підготовки до участі в дочасних виборах Верховної Ради


У вівторок на з’їзді блоку «Наша Україна – Народна самооборона» виступив Президент Віктор Ющенко. Він закликав «Нашу Україну – Народну самооборону» координувати зусилля з Блоком Юлії Тимошенко. 7 серпня у Києві також відбувся міжпартійний з’їзд Народної партії і Трудової партії України. А в Дніпропетровську пройшов Міжпартійний з’їзд Блоку Лазаренка, на якому затвердили в алфавітному порядку список кандидатів у депутати на дострокових виборах до Верховної Ради в кількості 91 особи. Передвиборчі з’їзди провели вже майже всі головні політичні гравці. Дострокові вибори мають відбутися 30 вересня.


У вівторок в Києві у приміщенні виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» відбувся міжпартійний з’їзд блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

На з’їзді виступив Президент Віктор Ющенко. Він закликав «Нашу Україну – Народну самооборону» координувати зусилля з Блоком Юлії Тимошенко.

Віктор Ющенко: «Ми єдиний загін, ми єдина команда, ми одна долоня. Поруч з нами пліч о пліч йде Блок Юлії Тимошенко. Ви взаємна підмога, від того, як ви зумієте скоординувати працю і домогти один одному залежить наша спільна перемога».

Президент України, серед іншого, розкритикував роботу уряду Віктора Януковича у соціальній сфері: «Покращення життя людей – таке завдання перед собою ставила команда Партії регіонів, комуністів та соціалістів в рамках коаліції. Що отримав громадянин України за цей останній рік. Темпи зростання реальних людей зменшилися вдвічі. Вдвічі сповільнився зріст заробітної плати, плата за гарячу воду і опалення підскочила на 123%».

Віктор Ющенко також розкритикував Кабінет Міністрів за відсутність конкретних дій на шляху подолання корупції.

******** 7 серпня у Києві також відбувся міжпартійний з’їзд Народної партії і Трудової партії України, на якому було затверджено виборчий список «Блоку Володимира Литвина», а також передвиборчу пограму блоку.

А в Дніпропетровську пройшов Міжпартійний з’їзд Блоку Лазаренка, на якому затвердили в алфавітному порядку список кандидатів у депутати на дострокових виборах до Верховної Ради в кількості 91 особи. Місця в списку будуть визначені пізніше.

Передвиборчі з’їзди провели вже майже всі головні політичні гравці.

У неділю БЮТ затвердив передвиборчу програму «Український прорив». Виборчий список Блоку Юлії Тимошенко несподіванок не приніс. Його очолила сама Юлія Тимошенко. Далі йдуть Олександр Турчинов, Микола Томенко, Йосип Вінський та Андрій Шевченко.

Юлія Тимошенко обіцяє також, що ні за яких умов її політична сила не братиме участь у формуванні коаліції з Партією регіонів.

Натомість лідер регіоналів каже, що не бачить альтернативи широкій коаліції у новому парламенті. Про це Віктор Янукович заявив на з’їзді Партії регіонів.

До виборчого списку регіоналів увійшло 450 кандидатів – за кількістю місць у парламенті. Віктор Янукович повідомив: «Перший – Янукович Віктор Федорович. Другий – Богатирьова Раїса Василівна. Третій – Чорновіл Тарас В’ячеславович. Четвертий – Богословська Інна Германівна. П’ятий – Шуфрич Нестор Іванович. Шостий – Азаров Микола Янович. Сьомий – Ахметов Рінат Леонідович».

Виборчий список затвердила і Компартія. На чолі списку лідер «червоних» Петро Симоненко. Далі йдуть шахтар Євген Волинець, фермерка Марина Перестенко, голова Ради ветеранів Іван Герасимов та міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв.

Першу п’ятірку назвали і соціалісти. До неї увійшли спікер парламенту п’ятого скликання Олександр Мороз, міністр внутрішніх справ Василь Цушко, депутат п’ятого скликання Володимир Бойко, голова Фонду держмайна Валентина Семенюк та міністр Освіти Станіслав Ніколаєнко.

Дострокові вибори мають відбутися 30 вересня.

За календарним планом проведення дострокових виборів, який затвердив ЦВК, реєстрація кандидатів у депутати завершується 25 серпня. Із моменту ухвалення Центрвиборчкомом рішення про реєстрацію списку політична сила може розпочинати передвиборчу агітацію. Результати голосування мають встановити не пізніше від 15 жовтня і оприлюднити в п’ятиденний термін.

Матеріали до теми:

• Партійний show-biz • У Києві в неділю відбувся міжпартійний з’їзд політичних партій виборчого Блоку Юлії Тимошенко • Віктор Янукович не бачить альтернативи об’єднанню Партії регіонів із «помаранчевими» в новій Верховній Раді • Олександр Мороз: Соціалістична партія зробить усе, щоб дострокові вибори не відбулися, бо через них Україну «втягнуть до НАТО». • Кілька менших партій приєднуються до Партії регіонів, а їхні лідери – до виборчого списку Партії регіонів • В Україні триває виборча кампанія до дострокових виборів Верховної Ради
XS
SM
MD
LG