Держава не закриває дитячі табори, а навпаки сприяє їхньому розвитку, - стверджує Тетяна Симоненко, головний спеціаліст відділу оздоровлення та відпочинку дітей Міністерства сім’ї та молоді. Втім, за бюджетні кошти потрапити в дитячій табір можуть лише діти із малозабезпечених сімей або обдаровані та талановиті. Вожаті та вихователі ж у дитячих таборах - це, зазвичай, майбутні педагоги - студенти вищих педагогічних закладів. Підбирає їх управління в справах сім’ї та молоді спільно з управліннями освіти, - каже Тетяна Симоненко.
Юлія, студентка педагогічного навчального закладу, вже другий рік поспіль їздить працювати вожатою у таборі. Минулого року це був табір для дітей з малозабезпечених сімей. Зазвичай, такі діти мають психологічні проблеми і деяких доводиться реабілітувати після сімейних негараздів. Цього ж року Юля працювала у відомчому таборі - з дітьми одинадцяти-тринадцяти років. Каже, якби за дві зміни не так стомилася, залишилася би ще:
“Це затягує, це всі називають табірною хворобою. Тобто, якщо ти там побував один раз і в тебе є внутрішній потяг до такої роботи, ти весь час хочеш в табір.”
Скільки коштує Артеківське літо?
Якщо сім’я має середній достаток і не має бабусь-дідусів у селі, то найчастіше дитина з такої родини їде в табір. Відпочинок дитини в Україні, в такому випадку, може обійтися від півтори тисячі до трьох тисяч гривень. Зокрема, одна зміна в Артеку коштує приблизно п’ятсот доларів.
Безкоштовно, або за менші гроші сюди можуть потрапити сироти й обдаровані діти із соціально незахищених сімей.
На території Артеку є спортивний комплекс, стадіон, тенісні корти, ігрові майданчики, яхтклуб, Інтернет-кафе, різноманітні гуртки, бібліотека та басейн.
Цікаво, що відпочинок у спортивному таборі, наприклад, під Прагою обходиться батькам у двісті доларів, при цьому частину витрат бере на себе районний секретаріат молоді Праги.
“Життя в Пласті”
Крім звичайних літніх таборів, в Україні існують ще й пластові.
Пласт — Національна скаутська організація України.
Мета Пласту — сприяти всебічному, патріотичному вихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.
Пласт організовує численні табори, кожен з яких має свою спеціалізацію (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний та ін.). Слово “пласт “ від англійської Scouting (розвідка). Ще за козацьких часів у козаків, розвідників називали пластунами. (за матеріалами Вікіпедії) |
Не для всіх дітей табір - це приємне і корисне спілкування в колективі, - каже психолог Святослав Скоробагатько. Зараз телефон довіри, на якому він працює, не замовкає від дзвоників табірних дітей... Адже часто спокійна та дружелюбна дитина, яка не є лідером - стає жертвою нахабних товаришів.
Тож хорошої компанії і гарного серпневого відпочинку бажають Вам “Звуки життя”!
Аудіозапис програми. Перша частина:
Аудіозапис програми. Друга частина: