Доступність посилання

ТОП новини

Чим незадоволені потерпілі у справі дніпропетровських «маніяків»?


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 7 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Родичі загиблих від рук 19-річних «маніяків» у Дніпропетровську об’єднуються, аби разом контролювати слідство. Про громадську організацію наразі мова не йде – поки вони створили ініціативну групу. Роботою правоохоронців люди не задоволені.

Олена – мама убитого у під’їзді власного будинку 21-річного юнака. Вона каже, від дня загибелі сина жити у своїй квартирі не може – стіни під’їзду залиті його кров’ю. Єдине, чого хоче тепер згорьована мати – справедливого покарання для убивць. Дуже дивно, каже жінка, що давати свідчення до правоохоронних органів її ще жодного разу не викликали, про перебіг слідства теж не інформують.

На родичів загиблих досі не було часу

Правоохоронці пояснюють – майже два тижні, доки триває слідство, займалися тільки підозрюваними. Наразі їх троє, усі під арештом. У бронежилетах і броньованому авто їх возять на місця злочинів для слідчих експериментів. Поняті, кажуть в міліції, не витримують розповідей молодиків про криваві подробиці вбивств, тому їх постійно доводиться змінювати.

Що ж до родичів загиблих, на них просто поки не було часу, розповів заступник УМВС в Україні Олег Фокін.

Вбивства з корисливих мотивів?

Між тим у слідства з’явилась нова версія щодо мотивів злочинів, «маніяків» можуть перекваліфікувати на «вбивць з корисливих мотивів». Зараз правоохоронці не відкидають того, що юнаки вбивали задля цінних речей.

Ще одна версія, яку почали розглядати після публікацій у пресі, – вбивства заради відео, яке, як кажуть в міліції, можливо, планували продати за кордон за чималу суму. На користь цієї версії поки тільки те, що у юнаків вилучили відео матеріали злочинів, каже начальник УМВС в області Іван Ступак.

«Те, що ними були зроблені знімки про нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїм жертвам – це є, а те. що вони працювали в системі «он-лайн» – у нас такої інформації немає», – зазначив начальник обласного УМВС.

Чи стоїть хтось за юнаками-вбивцями?

Версію про те, що 19-річні вбивці діяли за чиєюсь вказівкою підтримують батьки заарештованих. За словами батько одного із них, зараз син в усьому зізнається, бо на нього тиснуть: «Чим більше я дізнаюсь, тим краще розумію, що це не просто «дітки розважалися». Набагато серйозніше. За цією справою стоять серйозні люди. Якщо син бере на себе всі вбивства, значить, його хтось залякав».

Майже місяць містом ширилися чутки про появу маніяка, у різних районах знаходили тіла убитих людей. Правоохоронці версії про маніяка не відкидали, однак згодом з’ясували, що злочини коїли 19-річні юнаки. Правоохоронці кажуть, на рахунку у них 19 убивств і замахів на вбивства, за 17-ма їм вже висунули звинувачення.
XS
SM
MD
LG