Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-польське братерство. Новий видавничий проект


Богдана Костюк Київ, 8 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Зруйнувати стереотипи, що досі існують в історичній науці України та Польщі, і розкрити сторінки співпраці двох сусідніх народів має на меті новий видавничий проект, що його започаткували видавництво«Ґрані Т» і часопис «Ї». У Варшаві і Києві презентовано книгу «Єдність зброї крізь віки», а до львівського книжкового форуму готується ще кілька подібних видань.

За 5 років Польща та Україна прийматимуть футбольну фієсту «Євро-2012», і за цей період українські та польські видавці сподіваються видати чимало книг, які висвітлюють сторінки історії двох народів-сусідів, їхню співпрацю у різних сферах життя.

Знищення старих стереотипів у польсько-українських взаєминах

Iлюстрація до книги "Єдність зброї крізь віки"
Так, книга «Єдність зброї крізь віки» охоплює період від Хотинської битви до участі українських і польських вояків у миротворчій місії на Балканах. Опрацювання архівних матеріалів тривало більше року, і результатом праці стало – знищення старих стереотипів у польсько-українських взаєминах.

Один з авторів книжки, редактор журналу «Ї» Тарас Возняк розповів: «Якщо проаналізувати історію життя будь-якого народу, чи співжиття двох народів, то зі 100 років, можливо, якихось 2-3 вони воювали, а 98 років мирно жили. Народжували спільних дітей і їх вирощували. І просто дуже важливо інколи просто поставити все з голови на ноги і показати, по-перше, нормальне життя людей, а по-друге, навіть у тих конфліктах не завжди було протиборство: інколи була співпраця, те що називається «братерство зброї». І ми вирішили показати аспект історії, який полягає у співпраці і будуванні якогось спокійного життя».

Українці і поляки зберегли культурне надбання одне одного

Які аспекти українсько-польського братерства охопить новий проект, знає директорка видавництва «Ґрані Т» Діана Клочко: «Україна – Польща. Єдність зброї крізь віки»: показує спільні перемоги поляків та українців в обстоюванні Європи, скажемо так. Зараз ми думаємо над проектом, власне, починаємо його робити, – «Україна – Польща. Спадщина століть». Тобто, це спільна спадщина по обидва боки кордону. Зрозуміло, що і поляки, і українці зберегли попри все, що відбувалось у ХХ столітті, культурне надбання одне одного».

Польська сторона готова долучитись до нового видавничого проекту – про це заявив і Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський, і представники Варшавського книжкового ярмарку. Очікується, що до «Євро-2012», українські і польські видавці підготують не лише науково-публіцистичні книги, а й путівники по Польщі та Україні з історичними довідками – це те, без чого туристам не обійтись.
XS
SM
MD
LG