Доступність посилання

ТОП новини

В Україні від сьогодні починає працювати місія ОБСЄ зі спостереження за позачерговими виборами


Організація з безпеки й співробітництва в Європі має намір скерувати до України понад 600 спостерігачів. Місія спостерігачів організована спільними зусиллями Парламентської асамблеї ОБСЄ і Бюро демократичних інститутів та прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ). На початку серпня ЦВК встановила порядок реєстрації й статус офіційних закордонних спостерігачів на вибори Верховної Ради 30 вересня. Голова ОБСЄ Міґель Анхель Моратінос під час візиту в липні до Києва пообіцяв, що «як чинний голова ОБСЄ здійснить усі необхідні заходи для забезпечення максимального сприяння ОБСЄ у проведенні чесних та прозорих виборів в Україні».

За повідомленням прес-служби Президента, Організація з безпеки й співробітництва в Європі має намір скерувати до України понад 600 спостерігачів.

Місія спостерігачів організована спільними зусиллями Парламентської асамблеї ОБСЄ і Бюро демократичних інститутів та прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ).

Участь у спостереженні за позачерговими парламентськими виборами в Україні візьмуть участь, зокрема, 60 довгострокових спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ. А за перебігом голосування 30 вересня стежитимуть понад 600 представників ОБСЄ/БДІПЛ.

На початку серпня Центральна виборча комісія встановила порядок реєстрації й статус офіційних закордонних спостерігачів на вибори Верховної Ради в 2007 році.

Заступник глави Секретаріату Президента України, Представник Президента у Конституційному Суді та ЦВК Марина Ставнійчук зазначила, що Президент Віктор Ющенко надіслав запрошення, зокрема, до Парламентської Асамблеї ОБСЄ щодо здійснення спостереження за перебігом виборчого процесу з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня.

За словами Ставнійчук, голова ОБСЄ Міґель Анхель Моратінос під час візиту в липні до Києва пообіцяв, що «як чинний голова ОБСЄ здійснить усі необхідні заходи для забезпечення максимального сприяння ОБСЄ у проведенні чесних та прозорих виборів в Україні».

Матеріали до теми:

• ЦВК відклала реєстрацію виборчого списку БЮТ і зареєструвала всіх кандидатів Партії регіонів • Соціалістична партія оскаржила в суді участь БЮТ і «Нашої України» у формуванні виборчих комісій, а представники «Нашої України – Народної самооборони» назвали позов соціалістів пiаром • Партійний show-biz • Тривають з’їзди політичних сил з підготовки до участі в дочасних виборах Верховної Ради • У Києві в неділю відбувся міжпартійний з’їзд політичних партій виборчого Блоку Юлії Тимошенко • Віктор Янукович не бачить альтернативи об’єднанню Партії регіонів із «помаранчевими» в новій Верховній Раді • Олександр Мороз: Соціалістична партія зробить усе, щоб дострокові вибори не відбулися, бо через них Україну «втягнуть до НАТО». • Кілька менших партій приєднуються до Партії регіонів, а їхні лідери – до виборчого списку Партії регіонів • В Україні триває виборча кампанія до дострокових виборів Верховної Ради
XS
SM
MD
LG