Доступність посилання

ТОП новини

У Європі підростає справжнє Інтернет-покоління


Наталія Вікуліна Брюссель, 10 серпня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Інтернет і мобільний телефон стали невід’ємною частиною життя європейських дітей. Ппри цьому молоде покоління усвідомлює ризики, які подекуди спричиняють Інтернет і мобільний телефон. Про це свідчить перше у Європі соціологічне дослідження Єврокомісії «Євробарометр».


Сучасні діти чимало часу приділяють іграм онлайн, прогулюються по Інтернету і відправляють електронні листи. Вони також полюбляють відсилати SMS-повідомлення та розмовляти по мобільному з батьками і друзями. Це засвідчило соціологічне опитування дітей 9-10 та 12-14 років із усіх 27 країн Євросоюзу, а також Норвегії й Ісландії.

Комісар ЄС з питань інформаційного суспільства і мас-медіа Вівіан Редінг назвала підбадьорюючим той факт, що європейська молодь так упевнено засвоює сучасні технології.

А прес-секретар комісара Мартін Селмайр зазначив: «Якщо підбити підсумки, то насамперед ми бачимо, що наші діти є справжнім Інтернет-поколінням. Для європейських молодих людей стало самоочевидним користуватися Інтернетом. Йому щоденно присвячують від 30 хвилин до 1 години діти 9-10 років, а діти 12-14 років сидять в Інтернеті від 1 до 3 годин».

Ризики нових засобів комунікації

Водночас комісар Вівіан Редінг застерігає, що Європа повинна більше усвідомлювати ризики нових засобів комунікації. За її словами, безтурботності немає місця там, де мова йде про безпеку дітей.

Соціологічне дослідження показало, що діти здебільшого добре знають про потенційні ризики, які з’являються в онлайн, – віруси, доступ до небажаної інформації, крадіжки персональних даних і потенційно небезпечні контакти з незнайомцями.

«Хакери являють небезпеку, вони можуть розповсюджувати віруси, які руйнують твердий диск комп’ютера або копіюють усі дані, що ми маємо у комп’ютері, паролі, документи тощо», – таку обізнаність виявляє хлопчик з Португалії.

А прес-секретар Комісара ЄС з питань інформаційного суспільства і мас-медіа Мартін Селмайр зауважив: «Добре, що більшість молодих людей у Євросоюзі звично користуються Інтернетом і мобільними телефонами, але при цьому діти усвідомлюють ризики, які несе використання цих засобів. Батьки, до речі, набагато менше наглядають за тим, як діти говорять по мобільному, ніж за тим, як вони користуються Інтернетом. Діти насамперед трохи неохоче говорять про ризики, про те, що їх хвилює. Але потім з’ясовується, що перший і найважливіший ризик – це можливість спілкування з дорослими незнайомцями. Самі діти вважають це найбільш ризикованим».

Програма ЄС покликана сприяти посиленню безпеки дітей

Молоде європейське покоління добре знає, що слід бути обережним, коли користуєшся Інтернетом чи мобільним телефоном. Юна дівчина з Люксембургу сказала при опитуванні, що не слід давати свої персональні дані в Інтернеті, або повідомляти номер свого мобільного незнайомцям. Однак, якщо виникає та чи інша проблема з Інтернетом чи мобільним телефоном, діти прагнуть її розв’язати самотужки або з друзями, а до батьків звертаються лише в крайніх випадках.

Результати соціологічного дослідження «Євробарометр» допоможуть Єврокомісії краще визначити, як Програма ЄС із безпечного використання Інтернету може сприяти посиленню безпеки дітей, які користуються Інтернетом і мобільними телефонами. Ця програма з’явилася після того, як європейські мобільні оператори за посередництва Єврокомісії домовилися об’єднати зусилля, аби захистити неповнолітніх від ризиків вживання мобільних телефонів.
XS
SM
MD
LG