Доступність посилання

ТОП новини

З неба зірочка упала... Зорепад 12 – 13 серпня


ГЛАС НАРОДУ: /images/photo/question_50.jpg Чи загадуєте Ви бажання зірці, яка падає? /images/photo/SL_10.08.2007_n1.jpg Лілія Василівна, пенсіонерка: - Колись загадувала, але я Вам скажу, що всі бажання справджуються, коли віриш у Бога. Зараз все, що я хочу, в мене є. І, бачите, я в 72 роки і модна, і не в секонд хенді вдягнена! /images/photo/SL_10.08.2007_n2.jpg Володимир, дизайнер: - Я загадував, вони збувалися. Але ж не щось нереальне, а про роботу, наприклад. Це не від того, що зірки падають – бажання справджуються. А тому, що я собі маю намір, і для цього все роблю, йду до мети. /images/photo/SL_10.08.2007_n3.jpg Аня, студентка: - Я від захоплення не встигаю, вони надто швидко летять. /images/photo/SL_10.08.2007_n4.jpg Ігор, державний службовець: - Я ніколи не загадував бажання зіркам. Не задумуюся про це. /images/photo/SL_10.08.2007_n5.jpg Іра, студентка: - Ні, я не загадувала бажань. Мабуть, тому що я неромантична! Марічка Набока, Віола Бурда Справжній зорепад зможуть спостерігати любителі зоряного неба у ніч з неділі на понеділок. Саме на цю ніч припадає пік "зоряних дощів", які щороку з кінця липня до середини серпня бачать спостережливі люди. Що таке зоряний дощ? І чи віщує він якісь події?

Метеорний дощ
Зоряна злива

Щороку, наприкінці липня і до середини серпня Земля проходить крізь уламки та пил комети Свіфта-Тутля. Часточки пилу, які відірвалися від ядра комети, потрапляють у земну атмосферу, і згорають в ній. Цим науковці і пояснюють те явище, яке всі називають зоряним дощем, - розповідає Ярослав Яцків, директор головної астрологічної обсерваторії академії наук. Ймовірно, що в ніч на 13 серпня кожної годину небом будуть пролітати біля ста метеорів. І найкраще, звичайно, їх буде видно за містом. Виявляється, це – один з багатьох метеорних дощів. Адже орбіта Землі регулярно перетинається з метеорними потоками.

Незважаючи на те, що астрологи завжди пильно спостерігають за незвичними астрономічними явищами, зорепад їх не цікавить, - розповідає астролог Віктор Мішньов. Він каже, що саме астрологічного сенсу в цьому яскравому явищі немає.

Дістань мені зірочку з неба!

Зірочка з неба - вважається найбільш романтичним, але недосяжним подарунком - доказом великої любові. Тепер він став цілком реальним. Адже в Україні, як і в усьому світі, існують аґенції з “виділення власної назви” зіркам, які мають лише буквено-цифровий код. Вартість власного імені для зірки складає від 85 до 337 доларів і залежить від зоряної величини. За ці гроші ви отримаєте сертифікат, який і можна буде комусь вручити як сувенір. Сашко, який подарував мамі зірку на ім’я Флорі, каже, що цей сентиментальний подарунок підходить багатьом.

Часто зіркам загадують саме романтичні бажання. Деякі з них справджуються. Світлана впевнена, що зірка, яку подарував Олег їй ще в дитинстві, допомагає їм обом усе життя. Олег навіть пропозицію руки і серця робив у планетарії. Як усе було, розказала подруга пари, Ірина:

“Олег зібрав усіх родичів і друзів, але ніхто ні про що не здогадувався. Була лекція про зірки, а потім про ту зірку, яку він подарував Світлані в дитинстві. На зоряному небі з’явився портрет Світлани, а Олег встав, взяв мікрофон і зробив дівчині пропозицію, подарував обручку і квіти. Я плакала, всі дівчата плакали від радості.”

Зорі для людей мають неоціненне значення - каже культуролог Максим Стріха. У давнину, люди орієнтувалися і в просторі, і в часі за допомогою зірок:

“Для наших предків не існував лінійний час, для них існував час циклічний. Все повторювалося – і, наприклад, сільгоспроботи залежали від появи певних сузір’їв на небі. Ще колись Кант казав, що вічно людину хвилюватимуть 2 питання – “зоряне небо наді мною і моральний закон в мені”. Тож і досі зоряне небо надзвичайно цікавить людину.”

Готуйте бажання заздалегідь, чекайте на гарну погоду, а в ніч на понеділок дивіться в небо - зірочка впаде для найщиріших мрій. Красивого зорепаду бажають вам “Звуки життя”!

Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:
XS
SM
MD
LG