Доступність посилання

ТОП новини

Стихійне лихо на Рівненщині


Валентина Одарченко Рівне, 10 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Північ Полісся знову постраждала від негоди. Тільки в одному селі Сарненського району Рівненщини внаслідок несприятливих погодних умов 40 сімей залишилися без даху над головою.

Старий дуб не встояв перед стихією
Село Немовичі – одне з найбільших у районі з понад двома з половиною тисячами мешканців. Позаминулої ночі селяни пережили шок – старожили кажуть, що подібної погоди у своєму житті не пам’ятають. Наслідки півгодинного нічного буревію – пошкоджені дахи 500 осель і повністю зірвані покрівлі із 40-ка будинків. А поміж повалених дерев – столітній дуб. Тож ніч видалася безсонною для всього села.

Місцеві діти розповіли:

– Так блискало, що все було в хаті видно… – Я так злякалася, аж ковдрою накрилася… – А я не заснув, поки не стихло…

«Все падає, ламається, трощиться, дах летить на голову»

А пані Марія, одна з найбільш постраждалих від стихії, прокинулась уночі від того, що з хати злетів дах і почали руйнуватися стіни.

Рятівників та спецтехніки не завжди вистачає
Марія: «І на вулицю не можна було вийти. Рве шифер, зриває геть – вийдеш – ударить, а тут – здається – хата розривається: все падає, ламається, трощиться, дах летить на голову – страшні відчуття».

Заступник директора Немовицької загальноосвітньої школи Надія Сапатова показала подвір’я, на якому ще вчора росли 30-річні дерева.

Надія Сапатова: «Боляче, що в один момент така велика сила зірвала і знищила те, що росло і будувалося роками».

У село для людей одразу ж виділили безкоштовно шифер, однак спецтехніки і майстрів бракує. «Надзвичайники» розчистили дороги від повалених дерев. А от коли тут з’явиться світло і зв’язок – ще невідомо. Як повідомили в обласному управлінні Міністерства з надзвичайних ситуацій, над ліквідацією наслідків працює районна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка нині уточнює збитки. На щастя, ніхто з людей фізично не постраждав.
XS
SM
MD
LG