Прага. Ратуша старого міста
з астрономічним годинником.
Виконувач обов’язків директора «Міні-Європи» Тьєррі Мееус каже, що парк готувався до розширення Євросоюзу ще з 2001 року. Разом з усіма кандидатами у ЄС вибирали монументи, які мають представляти ці країни і відображати європейську історію. Зараз більшість країн уже демонструють свої пам’ятки. Тривають переговори з посольством Болгарії щодо конструкції моделю монастиря Ріла. Наступного року у парку буде відкритий макет купалень Сечені (в Будапешті) і Любляна представить свою модель. Тоді ми матимемо всі заплановані монументи»,— каже керівник «Міні-Європи».
Він прагне, щоб парк мініатюр демонстрував, що європейські країни є різними, європейці говорять різними мовами, але все одно Європа має дуже багато спільного.
Міні-Європа – це виключно країни Євросоюзу
Братислава. Блакитна церква
в стилі модерн, побудована у 1913 році
архітектором Едмундом Лехнером.
У «Міні-Європі» представлені виключно країни Євросоюзу. Ви не знайдете там мінікопії визначних пам’яток Швейцарії, Норвегії чи Ліхтенштейну. Звісно, немає там і макетів з України. Однак Тьєррі Мееус не виключає, що колись в очолюваному ним парку з’являться і українські експозиції.