Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 07:26

Львівська влада вивчає суспільну думку. Але чи прислухається до неї?


Галина Терещук Львів, 14 серпня, 2007 р. ( Radiosvoboda.ua) Цінності мешканців Львівщини упродовж року кардинально змінились. Ще рік тому галичани хвилювались за долю своєї держави, розвиток політичної ситуації, та сьогодні їх найбільше хвилює ріст цін на продукти і те, як оплатити комунальні послуги. Такі дані соціологічного опитування, яке Львівська обласна рада замовляє вже 4 рік поспіль.

Половина респондентів зі Львова та області вважають, що економічна ситуація в державі та області погана. Знову ж, половина опитаних не хотіли б займатись підприємництвом. Це свідчить лише про одне: високий рівень корупції у владі, правоохоронних органах, судах та податковій адміністрації, а ще не створені належні умови для розвитку малого та середнього бізнесу, стверджують аналітики.

У порівнянні з минулим роком ще більше респондентів кажуть, що боротьба з корупцією мала б стати першочерговим завданням для діяльності місцевих органів влади.


Найбільш корумповані лікарі, викладачі, правоохоронці, митники, суди, податківці

Значно вищий відсоток тих, хто вважає, що нічого не змінилось упродовж останнього року щодо боротьби з корупцією та хабарництвом. А найбільш корумпованими люди називають лікарів, викладачів вузів, працівників правоохоронних органів, митниці, судів і податкових органів. На думку половини респондентів, місцева влада нічого не робить для розвитку приватного підприємництва.

Соцопитування, яке провів український центр вивчення громадської думки «Соцінформ», коштувало обласній раді 50 тисяч гривень бюджетних коштів. Для чого такі опитування і що конкретно може зробити місцева влада для своїх виборців, щоб змінити настрої населення?

На це запитання Радіо Свобода голова Львівської облради Мирослав Сеник відповів: «Наступні дії влади базуватимуться на результатах соцопитування. Я не вважаю, що це даремно викинуті гроші. Облрада не вирішує такі питання, які стосуються корумпованості, це погоджувальні функції, а вони не є прямої дії».

Покращення в регіоні не відчувають, однак голову обласної адміністрації нагороджують

Від часу проведення останніх парламентських виборів у березні 2006 року населення Львівщини не помітило особливих змін на краще у розвитку свого регіону. До слова, Президент України відзначив голову обласної адміністрації Петра Олійника державною нагородою за вклад у соціально-економічний розвиток регіону.

Згідно з опитуванням, безробіття в області мало б стати пріоритетним завданням влади. Звичайні громадяни вважають, що вони можуть вплинути на владу через вибори або давши хабар. Половина опитаних постійно змушені давати хабарі.

Результати опитувань за півсотні тисяч гривень з податків громадян України мали б аналізуватись місцевою владою. Але поки що — лише заяви влади щодо подолання безробіття і збільшення інвестицій на рівні популізму. Тим часом не зменшуються черги під іноземними консульствами, у яких галичани вистоюють з мрією отримати візу, щоб податись на заробітки і забезпечити життя своїй родині.
XS
SM
MD
LG