Доступність посилання

ТОП новини

Німецька пенсійна реформа = працювати на два роки довше


Надія Кандиба Німеччина, 15 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Німеччині триває пенсійна реформа. Тепер черга дійшла й до державних службовців. Як і всім іншим жителям країни, в майбутньому, щоб досяги пенсійного віку, їм доведеться працювати на два роки довше. Інакше вони мають рахуватися зі скороченням пенсії.

Демографічне старіння в Німеччині набирає обертів. А це означає, що в майбутньому скоротиться кількість осіб, які роблять внески до пенсійних фондів. Щоб ліквідувати таку прогалину, Бундестаґ уже ухвалив закон, згідно з яким пенсійний вік підвищується до 67 років. Виняток становлять лише державні службовці. У Німеччині вони користуються особливими привілеями. Але тепер черга дійшла й до них. Згідно з урядовим законопроектом, також працівникам міністерств, суддям, поліцейським, військовослужбовцям незабаром доведеться працювати довше. Таке нововведення запропонував федеральний міністр внутрішніх справ, християнський демократ Вольфґанґ Шойбле. Його підтримали й соціал-демократи.

Пенсійний вік підвищуватиметься поетапно

В інтерв’ю Другому каналу німецького телебачення ZDF представниця СДПН Барбара Гендрікс пояснила, що йдеться про те, щоб справедливо розподілити тягар між двома пенсійними системами. «Тому від самого початку ми дотримувалися думки про необхідність запровадження нових правил також для державних службовців», - сказала Гендрікс.

Перехід на нові правила триватиме поступово й розтягнеться на цілих п’ятнадцять років. Пенсійний вік підвищуватиметься поетапно, починаючи від 2012-го року. Завершити пенсійну реформу планується в 2029-му році.

Для того, щоб отримувати максимально можливу пенсію, німцям необхідно упродовж щонайменше 45 років сплачувати внески до пенсійних фондів. Тих, хто може похвалитися таким великим робочим стажем, серед чоловіків нараховується тільки близько 28 %, а серед жінок навіть менше — 4 %.

«Поліцейський, якому за 60, не може вночі ганятися за злочинцями...»

Спілка німецьких чиновників спокійно сприйняла повідомлення про плани уряду підвищити пенсійний вік. З боку опозиції, однак, пролунала й критика. Експерт зі внутрішніх справ фракції «Союз-90/Зелені» Сілке Стокар зауважила, що, наприклад, поліцейські, яким доводиться постійно чергувати на вулицях або брати участь у забезпеченні порядку під час демонстрацій, навряд чи зможуть дотягнути до 67 років. Проти такого нововведення виступили й самі правоохоронці. Голова Профспілки поліцейських Конрад Фрайберґ стверджує, що вік поліцейських постійно зростає, а завдання стають дедалі складнішими. «Ми й надалі наполягатимемо на тому, що поліцейський, якому вже перевалило за 60, не може вночі ганятися за злочинцями», – сказав Фрайберґ.

Подібну думку відстоюють і ліберали. Вони виступають за гнучке визначення пенсійного віку. «Одні цілком можуть працювати довше, інші, однак, повинні мати можливість раніше виходити на пенсію, якщо цього вимагатиме стан їхнього здоров‘я», – сказав представник лібералів Макс Штадлер. Законопроект про підвищення пенсійного віку також для державних службовців Бундестаґ планує ухвалити восени.
XS
SM
MD
LG