Доступність посилання

ТОП новини

Хто зірвав дитяче оздоровлення на Закарпатті?


Надія Петрів Ужгород, 15 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Неповноцінне харчування та несправні електромережі — це лише кілька штрихів з побуту у дитячих таборах Закарпаття. Але це проблеми, які легко вирішити, каже обласне керівництво. А от те, що керівники кількох міст практично повністю проігнорували літній відпочинок дітей, хоча мали для цього і кошти, і можливості,— питання, що вимагає ще серйознішого обговорення.


Недоважили м’яса та недолили супу – діти не помітили, але окремі такі факти фіксували закарпатські захисники прав споживачів під час перевірки літньої оздоровчої кампанії в області.

Керівник управління Віталій Танчинець каже, що подібні порушення встановлені практично в кожному другому оздоровчому таборі. Є претензії до зберігання продуктів харчування в таборах і в працівників санепідемстанцій. Начальник управління у справах сім’ї та молоді Закарпатської облдержадміністрації Володимир Фленько каже, що також виявили недоліки в енергоспоживанні, незаземлені стовпи на території таборів, обладнання, яке повинно було пройти тестування.

Ужгород та Хуст не дбає про своїх дітей?

Однак навіть на такі умови в таборах погодилася б мати 12-річного Тарасика та 14-річної Ганнусі. Тетяна скаржиться, що цього року не вдалося віддати дітей до літніх таборів, бо їх в Ужгороді просто не організовували.

Голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші називає оздоровчі кампанії в Ужгороді та Хусті ганебними. Він вважає, що керівники найбільших обласних міст, не попіклувалися про дитячий відпочинок. «Міська влада й одного міста, й іншого не вважала за потрібне оздоровити дітей і виділити на це кошти, хоча сьогодні з упевненістю можна сказати, що такі кошти в них були за рахунок перевиконання бюджету за півріччя»,— стверджує Гаваші.

Загалом у Закарпатті 172 тисячі дітей шкільного віку. За планами обласної влади, до кінця літа оздоровляться понад 50 %. Однак в Ужгороді, за два тижні до початку навчального року встигли відпочити всього кожен п’ятий школяр, а в Хусті — лише кожен двадцятий.
XS
SM
MD
LG