Тунець
Професійні рибалки скаржаться: мовляв, риби ловиться дедалі менше, то ж мала би коштувати дорожче. Але оптовий склад переповнений, і сицилієць Томмазо невдоволений заробітком: «Я сподівався на вищу ціну за рибу, за тріску просять близько 50 євро за ящик, це десь 7,5 кг. Ціна так собі, я думав здати сьогодні улов по 70 євро за ящик».
Однією з причин переповнення ринку є те, що чималий відсоток продукту ловиться і продається нелегально, особливо у невеликих містах біля моря. Фахівці кажуть, що численні інспекції на морі і в торговельній мережі залишаються безпомічними у боротьбі з контрабандним промислом риби.
Ресурси моря не безмежні
Риба-меч
Щодо наслідків повального морського полювання еколог Алессандро Джанні зазначив: «Риба була спочатку у певних зонах, зокрема біля Італії, тепер же її розвелося скрізь: рибалить і Лівія, і Єгипет. І як наслідок, тунець нині не має спокійного місця для розмноження. За підсумками наукового дослідження морських ресурсів, 80% таких місць для розмноження риби, які були 20 років тому, тепер уже не існує».
Відомо, що існують міжнародні норми щодо кількості вилову риби, та навіть ліцензовані компанії подекуди перевищують ці квоти. За даними Міжнародної комісії з охорони риби тунця, цей вид виловлюють сьогодні на 60% більше дозволеного.
Штучні методи вирощування риби у морі шкодять?
Виснаженню рибних ресурсів сприяє і бум штучних методів вирощування деяких сортів риби у морі. Таким виробництвом активно займаються Іспанія, Італія, Мальта і Хорватія. Мальків у клітках підгодовують живою рибою і в досить великих кількостях. Поза тим, експедиції екологів підтверджують, що клітки або сіті для вирощування риби шкодять морській рослинності, природному корму для підводної живності.
Рибалки і підприємці нехтують подібними застереженнями, бо ж риба поки що ловиться і попит на неї великий. Італійські організації з охорони моря закликають середземноморських партнерів спільно розробити чіткіші правила використання морських ресурсів.