Доступність посилання

ТОП новини

Хто відповідатиме за дію «сліпих» куль?


Валентина Одарченко Рівненщина, 16 серпня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - «Сліпа» куля з міліцейського тиру поблизу селища могла стати причиною загибелі 25-річного рівнянина. Таку версію як одну з основних розглядають нині у слідчому управлінні Рівненської обласної прокуратури. Самі ж міліціонери заперечують факт проведення стрільбищ.


Біда сталася через два місяці після весілля, коли Олександр Колесник зі своїм братом та братом дружини ремонтував гараж у селищі Шпанів. Раптом молодий чоловік різко притиснув руки до грудей і сказав, що не може дихати.

Оскільки ні звуку, ні крові не було – рідні подумали, що в Олександра серцевий приступ. Швидка забрала чоловіка до лікарні, і тільки в операційній лікарі побачили у серці кулю, котра прошила ще й легені. Куля від автомата Калашникова не проходить наскрізь тільки тоді, коли відстань до того, хто стріляє, надто велика… До форту, звідки могли стріляти, було менше двох кілометрів.

Прокурор Рівненського району Григорій Безлесюк розповідає, що на гаражі робили відтворення. «Як з’ясувалося, він упав, через хвилин 20 швидка забрала його в лікарню. Не приходив до тями, впродовж тижня жив на штучних дихальних апаратах, і так і помер»,— каже Безлесюк.

Того дня за менш ніж два кілометри від місця події міліціонери з Рівненського міськвідділу проводили тренувальні стрільбища. Чи не може бути реальним, що зі стрільбищ потрапила туди куля? Безлесюк каже, що ця версія зараз є найвагомішою, бо інші версії, після всіх опитувань і відтворення, відпадають.

Олександр був інженером відділу технічного контролю за якістю доріг у Рівненському облавтодорі, цього року склав іспити до Національної академії державного управління при Президентові України. Коли він був у комі, з Академії прийшло повідомлення про зарахування на навчання.

Стрільбище закриють?

Майбутнє у нього та молодої дружини Світлани виглядало достатньо перспективно, з бізнесом справи не мав, був неконфліктною, товариською людиною, розповідає про сина Олександр Костянтинович Колесник. Тому він переконаний, що смерть сина лежить на совісті тих, хто дозволив стрільбища у старому форті неподалік від селища. «Я зроблю все, від мене залежне, щоб це стрільбище раз і навіки було закрите. Якщо потрібно – дійду до Президента, але не допущу, щоб іще хоч одна людина отримала травму, чи, не дай Бог, загинула, як мій син»,— каже батько загиблого.

Начальник слідчого відділу обласної прокуратури Ігор Ольшанецький повідомив, що остаточні висновки у справі будуть приблизно наприкінці місяця, після завершення балістичної експертизи та досудового слідства. Слідчі перевіряють усі дозволи й ліцензії на здійснення стрільбищ поблизу Шпанова.

А в Рівненському міському відділі внутрішніх справ та в Управлінні Центру громадських зв’язків повідомили, що про цей трагічний випадок їм нічого не відомо, мовляв, навики зі стрільби рівненські міліціонери поліпшують у тирі, який… у підвалі їхнього управління.
XS
SM
MD
LG