Доступність посилання

ТОП новини

У пожежі на «Рівнеазоті» винні посадові особи


Валентина Одарченко Рівне, 17серпня 2007р.(RadioSvoboda.Ua) - У пожежі, яка два тижні тому виникла на ВАТ «Рівне азот» і призвела до загибелі і травмування працівників, винні посадовці, які дозволили проводити роботи всупереч правилам безпеки. Такий висновок комісії, яка проводила розслідування.

Пожежники на місці подій
31 липня в цеху виробництва адипінової кислоти, який був на ремонті, спалахнули пари циклогексанолу. У цей момент на шестиметровій висоті біля аварійної ділянки перебували слюсар та зварювальник.

Електрозварювальник Геннадій Мізера, котрий мав захисний костюм, вважає, що народився у сорочці – у момент спалаху він встиг швидко надягти маску та відчепитись від паска, який тримав його біля труби. Нині він перебуває в опіковому відділенні обласної лікарні, незважаючи на швидку реакцію, отримав опіки обличчя та внутрішніх органів і переломи ребер.

Геннадій Мізера розповідає, що спочатку впав на трубу, бо спускався вже, щиток накрив, бо лице горіло. Так би й зробив його співробітник, але в нього було обличчя відкрите, він не стрибнув, бо був прив’язаний.

39-річний слюсар Андрій Василишин, який не зміг відчепитися від кріплень, згорів на місці.

Монтували і зварювали водночас

Як пояснив сьогодні заступник начальника територіального управління Держнаглядохоронпраці Володимир Павлюк, причиною пожежі стало одночасне проведення зварювальних і монтажних робіт на газогоні.

Однак і у монтажників, і у зварювальників були дозволи, підписані посадовими особами підприємства. Чотирьом особам, які допустили порушення правил безпеки, нині загрожує покарання у вигляді обмеження волі до 5 років.

Володимир Павлюк каже, що основна причина нещасного випадку, це допуск ремонтного персоналу до виконання ремонтних робіт без відповідних актів з охорони праці, відповідної підготовки та обладнання. Інша причина – незадовільний контроль за дотриманням правил безпеки з боку керівників і фахівців ВАТ «Рівне азот». На заводі трапився подібний нещасний випадок і у 2004, коли під час виконання ремонтних робіт на залізничній цистерні стався вибух. Тоді загинув один працівник, інший був сильно травмований.

Брак кваліфікованих кадрів?

Генеральний директор «Рівнеазоту» Михайло Заблуда не виключає нестандартних ситуацій на підприємстві, причиною яких вважає брак кваліфікованих кадрів:

«Звичайно, ми вжили заходів до того, щоб подібне більше не повторювалося. І це не означає, що ми нічого не робимо на заводі. Але, на жаль, загальна ситуація з кадрами складна не тільки в нашому підприємстві, але й простежується у всій галузі, і навіть не тільки в нашій, а загалом у Мінпромполітики, то, звичайно, й надалі можуть бути подібні проблеми».

Хворий Геннадій Мізера тим часом чекає остаточного діагнозу від лікарів і каже, що в будь-якому випадку піде знов працювати зварювальником на «Рівнеазот». Адже рівень безробіття на Рівненщині – один із найвищих в Україні.
XS
SM
MD
LG