Доступність посилання

ТОП новини

Росія вважає за доведене, що її літаки не порушували повітряного простору Грузії, Грузія звинувачує Росію в неконструктивності і ухиленні від співпраці


Посол МЗС Росії з особливих доручень Валерій Кеняйкін заявив у п’ятницю в Тбілісі: російські експерти, за його словами, довели, що грузинська версія інциденту «розвалилась». Грузія тепер чекає на політичну оцінку інциденту з боку міжнародної спільноти, бо консультації з російською стороною «вичерпали свої можливості».

Посол МЗС Росії з особливих доручень Валерій Кеняйкін заявив у п’ятницю в Тбілісі: російські експерти, за його словами, довели, що грузинська версія інциденту «розвалилась».

Водночас він висловив подив із висновків міжнародних експертів, які напередодні довели, що невідомий літак порушив повітряний простір Грузії з боку Росії.

Раніше в п’ятницю інший член російської делегації, начальник головного штабу Військово-повітряних сил Росії генерал-лейтенант Іґор Хворов висловив припущення, що грузинська сторона сама підкинула авіаційну ракету на місце, де її знайшли.

Члени російської делегації відвідали в п’ятницю місце падіння ракети, а також штаб Міністерства внутрішніх справ Грузії, де зберігаються її залишки.

Натомість заступник міністра оборони Грузії Бату Кутелія висловив жаль, що російська сторона «не виявила конструктивності» і «всіляко ухилялася від співпраці зі слідством».

За його словами, Грузія тепер чекає на політичну оцінку інциденту з боку міжнародної спільноти, бо консультації з російською стороною «вичерпали свої можливості».

У четвер Росія заблокувала розгляд цього питання в Раді безпеки ООН.

На початку минулого тижня невідомий військовий літак скинув над територією Грузії потужну протирадіолокаційну ракету російського виробництва, яка не вибухнула.

У Тбілісі стверджують, що літак був російський і порушив грузинський повітряний простір із боку Росії.

Москва заперечує ці звинувачення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG